Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 50ccm es motor mennyi...

Egy 50ccm es motor mennyi olajat fogyaszt?

Figyelt kérdés

Teliöntöttem az olajzóját a robogómnak és mentem vele 50km-et De nem nagyon vettem észre hogy fogyna az olaj.

Hány km-hez elég egy liter olaj-úgy kb?

És honnan tudom hogy adagolja e rendesen az olajat??



2014. aug. 17. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Há 50 km alatt fél dl-et sem fogyasztott. Ha van egy 3 literes fogyasztása. És mondjuk 40-be keveri. Akkor 4 literhez egy dl. De ez keveri össze vissza fordulattól függően. Szóval az 50 km-re fél dl olajat sem ehetett meg. Azt meg még nem annyirra venni észre hogy fogy. Tehát van pár indok amiből észreveszed. Pl füstöl e a kipufogó eléggé. Ha csak szórakozik akkor nincs olajzás ha odarántod neki és füstöl akkor van olajzás. De lerakódott olajtól is füstölhet. Ezé oda kell figyelni hogy mennyi az a füst. Aztán észreveszed abból hogy megszorul ha nincs olajzás. Ez a legerősebb tünet ebből tuti észreveszed. Aztán a következő hogy mennyire fogy a tartályból az olaj. Én legjobban ebbe a saját magam keverésben bízok. Ha jól működik a kulonolajzó akkor az jobb mint ha én keverem be. De ha elkezd szórakozni akkor nagy kárt csinál. És ez a kár nem fordul elő ha én keverem.
2014. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

alsós matek...

ha 3,5 liter benzint fogyaszt 100km-en, és 1:50-es keverékkel megy, akkor:

1:50 = 0,02

0,02 x 3,5 = 0,07

vagyis 0,07 liter olajat eszik 100km-en, innen már csak ki tudod számolni mekkora távra elég 1 liter olaj...

2014. aug. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50 liter benzinhez kajol be 1 litert, de ajánlom hogy inkább keverd a benzint. Én sajnos az RS125-mel benyeltem ezt a hibát, elakadt az olajzás, kegyetlen erővel ment néhány percig az RS, fel is tünt hogy mikor nyított a power, alig birtam megtartani a gépet, aztán egyszer csak vége szakadt a jónak, és besült :D Azóta itthon keverem a benzint
2014. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!