Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F vagy Renault...

Opel Astra F vagy Renault Megane a jobb választás?

Figyelt kérdés

Meganeból az első szériásra gondolok. Kell egy autót vennem munka miatt, de nincs túl sok pénzem rá, 350-400ezer a max, amit a kocsira tudok szánni és ez a 2 az, amit kinéztem. Az Astráról nincs tapasztalatom, de megbízhatónak mondják, viszont rohad és állítólag nem túl kényelmes. A családban van egy Megane, vannak kisebb francia betegségei, de a 10 év alatt megbízhatóságban messze verte a német és japán csodákat, ezért kicsit bízok benne, hogy nekem is sikerülne egy jót kifogni. 1 éve vezetem és jó is vezetni+ már megszoktam, viszont Opelből jóval nagyobb a választék. Mindkettőből benzines érdekelne legalább 75 lovas motorral. Nézzek Opelt, vagy vegyek én is Renaultot? A szivem a Renault felé húz, de nem tudom, hogy az Opel milyen. Kicsit a rohadástól is tartok, mert nem csak a mi Megane-unk nem rozsdásodik egyáltalán, de amiket szoktam látni, az egyik se, pedig nem vigyáznak mindre. Az Opelnél pedig a rozsda ebben a korba szériatartozék :/

Melyik lenne a jobb választás?

Félreértések elkerülése végett: Nem azt a Renaultot venném, amit most is vezetek, csak egy olyat és annak sem ismerném az előéletét.


2014. aug. 17. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyiért elég nagy adag szerencse kell hogy kifogj egy jó Mégane-t. Inkább Astra, nagyobb a választék belőle, így könnyebb használhatót találni.
2014. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Opel.
2014. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

-Az Astráról nincs tapasztalatom, de megbízhatónak mondják,


-A családban van egy Megane, vannak kisebb francia betegségei, de a 10 év alatt megbízhatóságban messze verte a német és japán csodákat,


- A szivem a Renault felé húz, de nem tudom, hogy az Opel milyen. Kicsit a rohadástól is tartok, mert nem csak a mi Megane-unk nem rozsdásodik egyáltalán, de amiket szoktam látni, az egyik se



szerintem te már eldöntötted.

2014. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyáltalán nem döntöttem, ha döntöttem volna, akkor nem írtam volna a kérdést. Tény, hogy ha találnék most 350ezerért egy tényleg jó állapotú Meganet, akkor biztos megvenném, de egyáltalán nem eldöntött a kérdés. A nagyobb választék és a híres megbízhatóság miatt nagyon is reális lehetőség, hogy Astrát veszek, mert olyan kocsi kell, hogy ha kell, akkor menjen, mert könnyen kirúgnak, ha nem megyek dolgozni. A Renaulttól azért tartok, mert sokan szidják, így lehet, hogy csak mi vagyunk szerencsések és ha vennék egyet, az meg mindig rossz lenne. Az Astrán meg legalább látom a rohadást és azt meg lehet csináltatni. Egyáltalán nem eldöntött a kérdés és szerintem az is lehet, hogy az állapot fog dönteni nem a tipus. Ha találok egy nagyon jó állapotút, ami autószerelő barátom szerint is az, akkor megveszem, akár Megane, akár F Astra, mert egyébként nagyon egyenlőre áll az a mérleg a kettő között.

2014. aug. 17. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az elmúlt tavasszal vettem a Megane-omat 350 ezerért. Mire nyugodtan mertem vele közlekedni benne volt 500-ban (persze ez 1.6 16V és kicsit drága a vezérlés szett bele).

Azóta mentem vele kb. 80 ezer km-t, és eddig csak a kopó dolgokat kellett cserélni.


De én elfogult Renault-s vagyok...

:D

2014. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!