Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vissza kell e ragasztani a...

WheneverYouWant kérdése:

Vissza kell e ragasztani a matricát a szélvédőre?

Figyelt kérdés
Forgalomba helyezés után tettek rá egy matricát(a rendszám van rajta meg hogy magyar) Szélvédőt kellett cserélnem. Kell-e illetve honnan kell újat kérni és mennyibe kerül?

2014. aug. 14. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Kell!

Okmányiroda, valami piti összeg.

...Ha még megvan az eredeti szélvédő, mert azt a részt ki kell vágatni a szélvédőből, majd bevinni az okmányirodába, ebben az esetben kaphatsz újat.

Nem akarlak ijesztgetni, de úgy tudom hogy különben meg rendszámcsere, ha nem tudod bemutatni. 30 rugó durván, nekem volt már ilyen..

2014. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kell...
2014. aug. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem ragasztottam vissza a regisztrációs matricát. Egy éven belül kétszer vert kavics a szélvédőmbe. A második alkalommal is vihettem a lecserélt szélvédőről kivágott részt a matricával együtt az okmányirodába, mert ezeket a matricákat nem lehet sérülés nélkül eltávolítani a törött szélvédőről.

Most azt találtam ki, hogy az autóban hordom a kivágott matricákat és a megkapott harmadikat, mert újabb kavicskár esetén nem szeretném a hivatalt újra járni. Eddig még nem hiányzott senkinek a szélvédőmről, pedig állítottak már meg kétszer is közúti ellenőrzésre, de miután a papírjaimat rendben lévőnek találták, jó utat kívánva engedtek tovább.


Mielőtt még valaki azt válaszolná, hogy piszok nagy szerencsém volt és felragasztás nélkül a rendszámtáblám érvénytelen, és a rendőr bevonhatja a forgalmit, azok figyelmesen olvassák és értelmezzék a következő passzust:


Rendőri intézkedés során a forgalmi engedélyt a rendőr elveheti, ha


96. § g) az új típusú (EU-s) rendszámmal rendelkező járművön nincs regisztrációs matrica elhelyezve, és azt a jármű vezetője nem tudja a helyszínen bemutatni, és a matrica utángyártására vagy egyedi gyártására vonatkozó kérelemmel sem rendelkezik.


Vagyis betudom mutatni az előző két matricát az üveggel együtt, valamint a pótlásra kapott fel nem ragasztott matricát is, ha menet közben megállít ellenőrzésre a rendőr. Sőt, még az okmányiroda pecsétes papírja is meg van, hogy készül az új regisztrációs matrica.


Ja, és az árak: matrica után gyártás 1550 forint, szélvédő 150000 forint munkadíjjal együtt, CASCO-val csak az önrész.

2014. aug. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is jártam így,csak arra figyelj okvetlen ha kivágod a matricát (üveggel körbe),hogy meg ne sérüljön a címke,lényeg hogy jól olvasható legyen a rendszám,mert ha nem akkor szívás!Engem leizzasztottak az okmány irodán rendesen!Új forgalmit+rendszámot akartak hiába mondtam neki mi a rendszám és a végén belátták,hogy igazam van!A cimke nekem is 1550 körül volt!
2014. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!