Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Frissjogsival első autónak...

Frissjogsival első autónak autómata váltós autó?

Figyelt kérdés
Manuálison tanultam és 2 honapja van meg a jogsim azota nem vezettem mert nincs kocsink. Most 3L es Lupot néztünk ki. Szerintetek első autonak jo lenne egy automata váltos? Könnyű megtanulni vele?
2014. aug. 13. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
nem nehéz. meghúzod a kart D-be lenyomott fékpedál mellett, aztán csak a gázt kell nyomni. Úgy érdemes kezdeni hogy a bal lábad félre teszed éés jobb lábbal nyomod a gázt, vagy ha kell a féket, így biztos nem fogsz megszokásból kupplungolás helyett a fékpetaposni, vagy egyszerre nyomni a féket meg a gázt. Persze ha nem okoz gondodt, akkor lehet ugy hogy jobb láb gáz, ballábad folyamatosan a fékpedálon, így hamarabb meg tudsz állni vészfékezésnél, mert nem kell egyik pedálról a másikra tenni a lábad... de inkább az első verziót javaslom elsőnek.
2014. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem nehéz használni az automata váltós autót, még kezdőknek sem. A Lupo 3L esetén két dologra kell odafigyelni. Egyrészt a maga idején elég fejlett technikájú kisautó volt, nem is sokan értettek hozzá. Ebből adódóan vannak problémás példányok, leggyakrabban a váltó szokott csúnyán rángatni. A másik az, hogy elég sok a típusspecifikus alkatrész, nem minden jó bele a "mezei" Lupoból. Mondjuk Lupo-alkatrész eleve nem sok van itthon, de a 3L különlegességei (első féknyereg, csomagtértető, ülések, keréktárcsák) még ennél is nehezebben elérhetőek. Érdemes csak akkor belevágni, ha előtte felhajtottál egy tényleg hozzáértő szerelőt, akinek van megfelelő alkatrészforrása.
2014. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Automatát is jobb lábbal fékezünk, mint ahogy manuálist is, attól hogy nincs kuplung, a fék a helyén van! És gondolom manuál után arra áll lábad, hogy jobbal fékezel és adsz gázt is, ballal meg tövig nyomsz, ami féknél nem annyira vicces. Másrészt ha jobbal fékezel, akkor már biztos, hogy nem nyomod a gázt, ellenben veszélyhelyzetben, mikor gyorsan kell cselekedni, szívás lesz ha egyszerre nyomod a gázt és a féket (és még a motor is kuka lesz)!


Egyébként én automatát vezetek, nagyon szeretem, de tény, hogy ellustulsz, megszokod stb., és akkor megint csak szívás lesz visszaállni manuálra. Vezetés élmény nulla. Plusz automatában ha valami tönkremegy, az drága mulatság lesz, és általában többet is zabálnak mint a manuál társaik. Egyébként megtanulni tényleg nem nehéz, beülsz, indít (biztonság kedvéért én mindig fékre teszem a lábam, ha bármi okból elgurulna stb.), váltó D-be (vagy R-be, ha tolatsz) meg kézifék ki. Aztán már csak mintha gokartoznál, gáz-fék, gáz-fék... Első pár vezetésnél néha tövig benyomod a padlót, gondolván hogy ott a kuplung, esetleg próbálod ráncigálni a váltot, meg ott jár a kezed mindig, de amúgy ezenkívül nem lesz semmi probléma. Sok szerencsét!

2014. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vezettem már mindent szinte kivétel nélkül, sok manuálisat, előválasztóst, kuplung nélküli félautómatát, több fajta autómatát, de legegyszerűbb az a sima autómata, nyomsz neki egy D-t, felengeded a féket aztán mész. Nekem a legfurcsább az az volt amikor pofozós váltós gépből ültem át a Daf Y váltós gépébe, de hamar meg lehet szokni. Az elején még emeltem a lábam amikor váltani kellett volna, de az autómata is elváltott, szóval csak megszokás kérdése.
2014. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem olyan nehéz dolog. Nagyon könnyű megszokni. Csak amit az egyes irt azt meg ne próbáld soha!!! Az egy barom. Bal lábbal fékezni???? Csak jobb lábbal lehet gázt is nyomni meg a féket is. Ez nem lehet véletlen.!!! Ha gázt adsz akkor nincs fékezés, vagy fékezel nincs gázadás. Nagyon óvakodj a bal lábas fékezéstől.
2014. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
édesanyád a barom, én is azt írtam hogy a jobblábas kezelés ajánlott, de akkor is van aki ugy csinálja mint gokartnál te diszlexiás
2014. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!