Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motorosként mik a...

Kezdő motorosként mik a dolgaim (többi lent)?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Az AM kategóriás jogosítványom letétele után szüleim megengedték hogy legyen egy segédmotoros kerékpárom. Én egy Simson mellett döntöttem, mivel jó híre van, és a közelben kínálták eladásra.

A kezelésével nincs gondom, de a közeljövőben szeretném fejleszteni, illetve szeretnék gondoskodni a karbantartásáról, azonban a műszaki részéhez egy fikarcnyit sem értek, és nincs is olyan ismerősöm aki tudna segíteni. A kérdésem az lenne, hogy hol tudnék bármiféle műszaki segítséget kapni, hogy karban tudjam tartani ahogy kell, illetve fejleszthessem majd ?



2014. aug. 10. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne akard fejleszteni, elég ha csak gyári állapotra hozod. Egyébként ha ilyen típusod van, beszerzel egy hozzá alkalmas kiskönyvet (pl: [link] ), s tanulmányozod.
2014. aug. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerelési könyvet (pl. gyári útmutatója) megtalálod a neten is egy kis kereséssel.


"Kezdő motorosként mik a dolgaim?"


Biztosítást kell kötnöd, gondolom ezt megtetted.

Ezekre a motorokra nincs műszaki vizsga, de ettől függetlenül - a saját és a többi közlekedő érdekében - rendszeresen ellenőrizned kell az állapotát.

A kezelési útmutatójában le van írva hogyan, illetve a jogsinál is elmondták (kormánycsapágy, fékek, gumik, világítás...).


Fejleszteni? Szerintem motorozz vele ahogy van, ne költs rá a szükséges karbantartáson kívül. Aztán jövő ilyenkorra tudni fogod, hogy ilyen "lovat" szerettél volna valójában vagy inkább elcserélnéd valami másra.

2014. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!