Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autóm megvásárlása előtt...

Első autóm megvásárlása előtt állok. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 millió forintot szánok rá, de minél kevesebb, annál jobb.:)

Nincsenek extra elvárásaim, talán csak annyi hogy legyen "nőies" a külseje és ne legyen túl nagy.

Köszönöm a segítséget! :)

24L



2014. aug. 6. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Peugeot 107, Citroen C1, Toyota Aygo - Ez a három autó ugyanaz, bármelyik jó választás, mert fillérekből fenntartható, nem igényel különösebb szervizelést és technikai tudást - viszont még elég újjak ahhoz, hogy ne legyenek lelakva.


Aygo: [link]

C1: [link]

107: [link]

2014. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 egySanyi ***** válasza:
Első autónak fiatalon (24L) elég lenne a 6-800 ezres kategória szerintem. Ezekből is ki lehet fogni szépet. Corsa C, Póló, Fiesta, Peugeot, Toyota... Kevés rutinnal egy-két parkolási sérülés esetleg autókezelési dolgok, váltó, kuplung, szervizelés. Pár év alatt megszerzett rutinnal jöhet a drágább de addig teljesen felesleges.
2014. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:
2014. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:
lehet hogy már van 7 év rutinja a kérdezőnek.
2014. aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

11:08!

Honnan tudod, hogy friss jogsis a kérdező? Nem írt ilyet.


Én is kb ennyiért vettem az első saját autómat 28 évesen. De előtt 11 éve vezettem már a családban lévő más autókat és céges autókat, kisteherautókat is elég sokat.

A sajátomon, hiába első autó, soha még egy karcolást sem okoztam több év alatt. (Se a többin.)


Egyébként én egy Opel Astra H-t vettem annó. Esetleg Corsa, Astra vonalon is lehetne nézelődni. Ennyiért már egész jól felszerelt példányokat is ki lehet fogni. Az enyémben például 10 légzsák van.

2014. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 egySanyi ***** válasza:
Lehet, nem vitatom. Csak gyanítom, hogy nem teljesen rutinos, mert a kérdésben nagyon kihangsúlyozta, hogy első autója lenne.
2014. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1 literes vagy 1.3-as, első generációs toyota yaris. Praktikus, nem nagy, nőies, jól néz ki, fürge, keveset eszik és megbízható. Van persze egy csomó más alternatíva is, azt írják majd le mások...
2014. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kis- és miniautókat ajánlok neked. Nem mind nőies, de érdemes belevenni őket körbe. A sorrend nem fontossági, csak ahogy eszembe jutnak. Íme: Toyota Yaris, Vw Polo IV, Ford Fiesta, Ford Fusion, Ford KA, Toyota Aygo, Toyota IQ, Skoda Fabia, Skoda Citigo, Fiat Punto és Grande Punto, Citroen C1, Citroen C2, Citroen C3, Renault Clio, Renault Twingo, Vw Beetle, Peugeot 107, Peugeot 206 és 207, Mazda 2, Nissan Micra, Nissan Pixo, Mitsubishi Colt, Lancia Ypsilon, Lancia Musa, Suzuki Splash, Suzuki Swift, Hyundai Getz, Hyundai I10, Honda Jazz, Opel Corsa C és D, Seat Ibiza, Fiat 500. Vannak köztük tucatautók és rendkívül ritkák is. Érdemes végignyálazni őket.
2014. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
53%
5-ös volkswagen golf. Nem is tul nagy es noies a kulseje
2014. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Rám ne számíts, többet senkinek sem adok kölcsön.
2014. aug. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!