Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf IV/Bora vagy Inkább Passat?

Golf IV/Bora vagy Inkább Passat?

Figyelt kérdés

Nagyon a dízelesek fele hajlok, főleg mert olcsóbban tudnék hozzájutni mint a benzinhez!

Városi rövid távra és hétvégi hosszú távra használnám(+nyaralás&kirándulás)

Évi 8-10000km-re!

Nyilván a benzin ésszerűbb lenne, ha csak az alkatrészeket nézzük, de üzemanyagban nekem éves szinten 60-80.000 lenne a difi a dízel javára!



2014. júl. 27. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha egyedül használod akkor elég egy Golf is. Ha kell a csomagrét akkor inkább a Passat. Megbízhatóságban semmi különbség sincs köztük. Bora olyan 2 közötti átmenet, volt a családban 2 is, baja nem volt csak családi autónak szűk, egy embernek sok.


Persze attól is függ mekkora a keret, a Passatot drágábban mérik.

2014. júl. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én egyértelműen a Passatot ajánlanám, volt eddig a családban 3 ebből kettő diesel, egyikre sem volt semmi panasz és családi autónak pont kiváló, nagy hely elől-hátul, nagy csomagtartó. Volt egy Bora is, igaz az 1.6 16V motorral, jó volt a Bora is, de családi autónak már nem volt annyira jó, + a motor sem volt valami erőteljes! Szoval én Passatot mondanék valami jó 1.9 TDI-vel! Remélem segitettem! :)
2014. júl. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Egyik se.... Vegyél BMW-t, az autó :)
2014. júl. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, ez méretfüggő. Ha kell a hely, akkor Passat, ha nem akkor jó a másik kettő is.


Üzemanyagban jól hangzik az évi 60-80 000megtakarítás, de ezeknél a dízeleknél ebben a korban már jönnek a tervezhető kötelező kiadós szervizek. Ha letérdel a lendkerék, akkor az kuplunggal és cserével karcolni fogja a 3 kilót, ez elviszi 3,5-4 évi megtakarításod.


Ha évi 30 000-ret mennél, akkor már ugyanez nem lenne probléma. Ezt is tartsd szem előtt.

2014. júl. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Családi lesz, szóval inkább a Passat fele hajlok!

Alkatrészekből is meg tudok oldani sok mindent olcsóbban, pl. most néztem utána nekem 180.-ból kijönne a Kuplungszett+Lendkerék (Sachs) munkadíjjal!

Ami még Passatoknál nagy kiadás, az a lengőkarok cseréje, általában , ha jól tudom ilyenkor szokták eladni, illetve a féktárcsák+lengéscsillapítók együttes cseréjénél.

Komplett 8db-os lengőkarszettet 90.000-ért már tudok venni(Sidem), de ezt csak így gyorsba néztem, illetve 25-30 körül Monroe, Sachs, KYB Lengéscsillapítók is vannak párba.

Szerintem ez így nem veszélyes...


Már csak annyi kérdés maradt, hogy 90 vagy 110Le a nyerőbb a dízelekből(PD-t nem nagyon szeretnék)?



Még a BMW-re annyit, hogy van a családba egy E46 320Dezső, a fogyasztásán kívül nekem nem jött be, az meg már más kérdés, hogy valahogy nem sikerült a BMW-sekkel azonosulnom, persze van 1-2 kivétel mindig, de általában mindig ezek emberkednek az úton, aztán miattuk van a baj is(az arcoskodásról nem is beszélve)

2014. júl. 27. 09:29
 6/9 anonim válasza:
2. vagyok! Nem kell félned a PD-től, nekünk a Passatunkban az van a 131 lóerős. Eszméletlen hogy, hogy húz. :D Mi kiiktattuk rajta az EGR szelepet és megpiszkáltuk a turbo geometriát, innentől végkép megy mint a rakéta. Nyugodtan vehetsz PDTDI-t DE csak az 1.9-est, 2.0-es már nem strapabiró!
2014. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, az általad leírt árak nem veszélyesek, ha fel vagy rá készülve és tudod miért, mikor kell cserélni. De a legtöbben megveszik 750-ért a külföldről behozott B5-ös Passatot, mert milyen f axa, aztán amikor így hirtelen rá kell szórni 3 kilót, akkor meg felakad a szemük. :D


Ha családinak használod, akkor a 110 lovas, szükség lesz a +20 paripára. PD-t is nyugodtan választhatsz, azok is teljesen megbízhatóak. Azzal gondolom tisztában vagy, hogy általában a lendkerék+kuplung normál használatnál 280-380 000km között szokott csereérett lenni, szóval ha cserések akkor ezeknek valamelyik többszörösét futotta az autó.


A PDk is teljesen jók, azokból azért akad fiatalabb is. Az E46 meg nem egy kategória a Passattal, méretben kisebb. Méretben az E39/E60 van egy osztályban a Passattal.

2014. júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
4-es Golf !! (vagy 2 es :D )csak dízel !! Benzin a fűnyíróba való!! Én már csak tudom apummal a műhelyben nőttem fel :) autó szerelőlánya vagyok !! :D nincs is jobb amikor odakarmolnak az orrod alá egy fasza Golfal :D
2014. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bence21 válasza:

És mondd már el nekem miért jó ha kormol egy TDI? O.o

Nekem is az van 110LE, de miért jó ez azt nem értem-.-

Vegyél 1.8 T-t aztán abba erő is van meg a fogyasztás se több sokkal mint az 1.6-os motoré

2014. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!