Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlásnál kiszeretném...

Autóvásárlásnál kiszeretném spórolni az átírás költségét. Milyen hátrányom lehet nekem vevőnek, ha üzembentartóival vásárolom meg?

Figyelt kérdés
2014. júl. 27. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Annyi hogy nem a tiéd az autó, csak használod és karbantartod, fizeted rá a kötelezőt és súlyadót. Persze sok eladó nem szereti ezt mert valszeg azért árulja az autóját mert kell neki a pénz.


De remélem a szervizen nem akarsz spórolni, csak az átíráson.

2014. júl. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha én lennék a tulajdonosa, az adót is kellene fizetnem, nem? :D

A határon vagyok, ami az anyagiakat illeti, de a szervizzel nem lesz gond :)

2014. júl. 27. 00:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy megkapod üzembentartóival. Ugyanis az objektív felelősség óta a talajon vernek le mindent ha az üzembentartón nem megy. Arról nem is beszélve hogy ha a tulaj meggondolja magát s visszakéri ne adj isten eladja mégegyszer akkor te mivel bizonyítod hogy megvetted? Én biztos nem vennék üzembentartóival autót csak nagyon jó baráttól.
2014. júl. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Természetesen a tulajon s nem a talajon verik le.
2014. júl. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Olyan hátrányod lehet, hogy X idő múlva megjelenik a tulaj, beül a SAJÁT AUTÓJÁBA és elhajt vele, az önkormányzatnál meg leadja, hogy mostantól nem te vagy az üzembentartó. És ennyi volt.
2014. júl. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A hátrányod, hogy nem te leszel a tulajdonos, és később macerás eladni. Az átírásnak, max a felét spórolod meg ezzel, hiszen az üzembentartó bejegyzésnek is vannak költségei.


"Ha én lennék a tulajdonosa, az adót is kellene fizetnem, nem? :D"


Felesleges vigyorognod, hiszen a gépjárműadót is az üzembentartó fizeti.


Előttem szólónak: Nem tud a tulaj csak úgy elhajtani (sajnos), hiszen az üzembentartó módosításához is szerződést kell írni, mint a bejegyzéshez.

2014. júl. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Be lehet jelenteni az önkormányzatnál, hogy az üzembentartó nem elérhető illetve nem kooperatív és a kénszerkijelentés mintájára megszüntethető az üzembentartói szerződés ilyen esetekben.
2014. júl. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen értékű autóról van szó. Én ha a saját példámból indulok ki, egy 1,5-2 milliós vételárhoz és az autó egyéb rendszeres fenntartási költségeihez képest, már nem olyan borzasztóan sok az az 50-60eFt, inkább lenyelem.


Persze jó lenne ezt is megspórolni, ha nem lenne muszáj kifizetni. De inkább megveszem és átiratom rendesen és akkor tiszta sor, enyém a kocsi. Minthogy így trükközzek és még emiatt rengeteg a fentiekhez hasonló problémát csináljak magamnak.

Ha úgy vesszük ez csak két tank benzin/gázolaj ára, ami nem a világ.

2014. júl. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

#7-nek igaza van: a tulajdonos egyoldalú nyilatkozatával megszüntethető az üzembentartói szerződés.


Szóval amit nyersz a réven, azt elveszted a vámon - ahogy a mondás tartja. Minden gyönyörűen ki van találva: ha meg ajándékozás lenne, akkor kétszeres díjat fizetsz az átírásnál.


De hátrány elsősorban akkor érhet, amikor majd meg akarsz tőle válni: majd futkoshatsz a tulaj után a vevőddel együtt, hogy ugyan, tulaj úr, adja már el az autót a vevő úrnak, mert nem akarom hogy a nyakamon rohadjon tovább...


És ha ennyire határon vagy anyagilag, akkor mit csinálsz ha a hazafelé úton dupla defekted lesz? Valahogy hazajuttatod a kocsit, aztán állni fog 2 hétig amíg megkapod a következő fizut vagy mi?

2014. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :) Nem vigyorgok, csak félreértelmeztem, ami az adókat illeti! :) AKkor másszóval, nem éri meg szarakodni az üzembentartóival! :D

Egy olyan félmillás autóról lenne szó:)

2014. júl. 28. 00:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!