Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntetnek a Bi-Xenonért?

Megbüntetnek a Bi-Xenonért?

Figyelt kérdés
Superb-be akarok bixenon fényszórókat venni, de én úgy tudom hogy a rendőr megállít a kék lámpáért. Mert kék és piros lámpa csak a "megkülönböztető jelzésű járművek" -en lehet... hogyis vagy ez?

2014. júl. 19. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
pirosat ne tegyél be, a fényszóró meg nem olyan kék mint a megkülönböztető jelzés...
2014. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ha megállít és elkezd magyarázni, akkor mit mondjak? "Benne van a törvénybe hogy lehet használni Xenont?"
2014. júl. 19. 12:42
 3/10 A kérdező kommentje:
2014. júl. 19. 12:43
 4/10 anonim ***** válasza:

vegyél, a xenon nem kék fényű


viszont a linkelt képet nem értem, ez hogy jön ide?

2014. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem fog megbüntetni. Le fogja venni a rendszámot, és kivonja a kocsit a forgalomból. Ha jogszerűen jár el. De mivel ez macera, dolgozni meg egyik sem szeret, nem foglalkoznak vele.

Utólag Xenont beszerelni nem lehet, csak ha még csomó egyéb feltétel is teljesül, fényszórómosó, automatikus magasságállító, és Xenonhoz tervezett fénysszóró tükör. Halogén izzóhoz való tükörbe sosem fogsz jogszerűen xenont tenni.

2014. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Európai minősítés nélküli xenonért meqrhatnak, műszakin pedig simán megbukik az autó. Xenon nem lehet az autóban legálisan ha nincs hozzá lámpamosó és dinamikus fényszórómagasság-állító. Ha rendesen xenonra minősített (E jeles) az egész lámpatest (nem csak az izzó) akkor az nem világíthat kéken.
2014. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ én komplett lámpára gondolok ami

140 000 HUF jobb oldalt + 140 000 HUF bal oldalt. + a 2x3 izzó. úgy is megbüntet?

-Én nem arra gondoltam hogy a mostani sima fányszóróba teszek Xenont

2014. júl. 19. 15:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a kék meg piros lámpa nem tudom hogy jön ide. A bixenon is fehér, hidegfehér fénnyel világít. Nem attól bixenon, mert színváltós, hanem mert a tompított és távolsági fényt is xenon gázkisülési cső fényével állítja elő.


Amúgy biztos meg lehet oldani utólag, csak pénz kérdés és hogy megéri-e.

Az én 9 éves Astrámban is bixenon lámpák vannak, gyárilag. Utólag a fényszórók darabja 200.000ft. Plusz az elektronika + fényforrások + fényszórómosó + fényszórómosós lökhárító.

Ráadásul az enyém aktív kanyarkövetéses is, valamint adaptív. (Előbbi azt jelenti hogy a kormányszög érzékelőnek megfelelően a projektorok lencséjét is bizonyos szögben elfordítja. Nem csak annyi történik, mint a VW-konszern legtöbb autójánál, hogy fölkapcsolja a megfelelő oldali ködlámpát, aztán ráfogják hogy ez a kanyarkövetés... Utóbbi meg annyit csinál többek között, hogy a sebesség függvényében állítja, hogy a tompított fény milyen messze világítson. Tehát ha 50-nel megyek, akkor felismeri, hogy nagy valószínűséggel városban vezetek, így kevésbé világít távolra, hogy ne vakítson, de szélesebb sávban világít, hogy a járdaszegélyeket is jól megvilágítsa. Pályán meg messzebb és szűkebb csóvában küldi a fényt automatikusan.)

Szóval ehhez is kell egy-egy kanyarmodul.

Ezeket mind összeszámolva, csak az anyagköltség közelíti az 1 millió forintot.

Ha nincs kanyarkövetésed, akkor is legalább fél milliónál tart a számla.


Megéri? Neked kell eldöntened. Én utólag biztos nem rakatnám be.


Ja és hogy a kezdeti kérdésedre is válaszoljak: engem még soha nem büntettek meg érte, műszakin se kötött bele még senki.

2014. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mint mondottam, lámpamosónak és dinamkius (automata) fényszórómagasság állítónak is lenni kell, tehát gyakorlatilag ugyanazt kell hogy tudja mint egy gyárilag bixenonos Superb. Megállítani (a xenon miatt) azokat az autókat szokták inkább amikben nem is lehet gyári xeonon, tehát vagy túl régiek ahhoz vagy kisebb kategóriájúak.
2014. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem igaz, hogy minden esetben kell lámpamosó


volt 1-2 évnyi joghézag, amikor már xenonos autók jöttek ki a gyárból minden szirszar nélkül, és kaptak típusengedélyt, mivel akkor még nem volt ekkora cirkusz


az az autó ami gyárilag jött ki xenonnal, az lehet xenonos, biszbaszok ide vagy oda, viszont ezt csak akkor fogja a rendőr is elhinni ha gyári a cucc minden szempontból

2014. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!