Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntetnek, ha kiálláskor...

Megbüntetnek, ha kiálláskor nekitolatok egy szabálytalanul parkoló autónak?

Figyelt kérdés
Egy elég szűk utcában lakom, és van egy Lada Nivám, amivel a gazdaságunkba szoktam kijárni. Tavasszal vett a szemben lakó szomszéd egy Renault Thaliát, amit az utcán tart, pedig az udvarában is elférne, és mivel a gyalogos bejárat pont a kocsifeljárónkkal szemben van, mindig úgy parkol, hogy se balra, se jobbra nem hagy nekem helyet a kikanyarodáshoz. Többször is kértem, hogy hagyjon helyet, de csak olyan válaszokat kaptam, hogy nem az enyém az utca, illetve csak irigy vagyok rá. Már eddig is volt olyan, hogy amikor nem fértem volna ki biztonságosan, inkább el sem indultam, de most jön majd a csúszós talaj és a befagyott szélvédők ideje, attól tartok, hogy ha egy ki- vagy beállásnál meghúzom az oldalát, vagy megnyomom (nem kérdés, hogy melyik autó fog megsérülni) akkor még fel is jelent és még engem büntetnek meg. Arra is gondoltam, hogy mindig tartanék magamnál fényképezőt, hogy ha baj történik, tudjam igazolni, hogy szabálytalanul parkolt, de nem tudom, hogy érnék-e ezzel egyáltalán valamit.

2013. dec. 7. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
VÉLETLENÜL valaki meghúzná kulccsal a Thalia oldalát, mikor biztos nem vagyok otthon. Tartsa csak bátran az utcán a kocsiját.
2013. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dörmögő ***** válasza:
96%
Őt maximum azért büntethetnék mert szabálytalanul parkolt már ha tényleg így van. Esetleges ütközéskor téged büntetnének mert nekimentél egy álló autónak. A te szempontodból mindegy hogy az az álló autó szabályosan vagy szabálytalanul állt-e ott.
2013. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ha a szomszéd úgy dönt, nem használhatom az autómat, és nem tehetek semmit, mert neki így kettővel kevesebbet kell lépnie? Csak mert ugye a kresz szerint tilos úgy parkolni, hogy útelágazásba, vagy ingatlanra való ki/behajtást akadályozzunk, és ő ezt teszi már fél éve.
2013. dec. 7. 16:07
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Ha rossz helyen parkol, akkor rendőrt hívsz. Majd akkor odébbáll legalább. Előbb-utóbb megunja. De a kulcsos megoldás sem rossz.
2013. dec. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha elállja a kocsibejáródat akkor nem neki kell menni egy tankkal, hanem rendőrt hívni és majd ők intézkednek, megbüntetik vagy elvontatják a szabálytalan autóst.


Ha nekimész te leszel a hibás.

2013. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Legközelebb te állj meg ott az utcán, ahol ő szokott. A Niva kibír kint egy napot. Ha pattog, válaszolj a saját szavaival: nem a tiéd az utca k***ög!
2013. dec. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinek igaza van. Nem önbíráskodhatsz - nem játszhatsz rendőrt. Nem büntetheted meg őt semmivel. Az, hogy szabálytalanul parkol, nem jogosít fel téged arra, hogy összetörd az ő autóját. Mindenképpen a te köteleződ látja kárát. Főleg, hogy az az autó ott és akkor egyhelyben állt.
2013. dec. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ez változtat-e a tényen, de akkor nem jól fogalmaztam. Nem akarok nekimenni, hónapok óta áll fenn a helyzet, ezalatt elég sok bosszúságot okozott már a dolog, hogy ha akartam volna, szándékosan már rég betoltam volna az árokba. Nem önbíráskodni akarok. Még egyszer:

Most az a helyzet, hogy ki és beállásnál is centizgetek. A kérdés arra irányul, hogy mi történik, ha egyik alkalommal mégsem sikerül elkerülnöm és nekikoppanok a horoggal, vagy meghúzom. A nivám is 2003-as gyártású egyébként, tökéletes állapotban van a fényezése, szándékosan semminek nem mennék neki vele. Tehát nem neki akarok menni, csak félek, hogy egyszer mégis megtörténik.

2013. dec. 8. 09:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Benne van az előző válaszokban. Te lennél a felelős. Vannak balesetek máshol is, ezért van a felelősségbiztosítás.
2013. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Akkor leírom még egyszer, lassan nagy betűkkel: ÁLLJ TE ARRA A HELYRE AHOVA Ő SZOKOTT. Szabályos, és hátha észhez tér.


Bár úgy látom hiába, te csak azokat a válaszokat látod, amiken lehet rugózni, pampogni.

Ha valaki be akarja falazni az autókijáratodat, megyek és segítek neki...

2013. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!