Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntetnek, ha kiálláskor...

Megbüntetnek, ha kiálláskor nekitolatok egy szabálytalanul parkoló autónak?

Figyelt kérdés
Egy elég szűk utcában lakom, és van egy Lada Nivám, amivel a gazdaságunkba szoktam kijárni. Tavasszal vett a szemben lakó szomszéd egy Renault Thaliát, amit az utcán tart, pedig az udvarában is elférne, és mivel a gyalogos bejárat pont a kocsifeljárónkkal szemben van, mindig úgy parkol, hogy se balra, se jobbra nem hagy nekem helyet a kikanyarodáshoz. Többször is kértem, hogy hagyjon helyet, de csak olyan válaszokat kaptam, hogy nem az enyém az utca, illetve csak irigy vagyok rá. Már eddig is volt olyan, hogy amikor nem fértem volna ki biztonságosan, inkább el sem indultam, de most jön majd a csúszós talaj és a befagyott szélvédők ideje, attól tartok, hogy ha egy ki- vagy beállásnál meghúzom az oldalát, vagy megnyomom (nem kérdés, hogy melyik autó fog megsérülni) akkor még fel is jelent és még engem büntetnek meg. Arra is gondoltam, hogy mindig tartanék magamnál fényképezőt, hogy ha baj történik, tudjam igazolni, hogy szabálytalanul parkolt, de nem tudom, hogy érnék-e ezzel egyáltalán valamit.

2013. dec. 7. 15:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

# 8/


Az, hogy szándékosan vagy véletlenül mész neki nem változtat a felelősség kérdésén.

2013. dec. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A helyére állást már csináltam, pontosabban a saját kapum elé parkoltam. Simán beállt mellém úgy, hogy már el sem fért egy autó, és persze a dudálásra én mentem ki és én adtam helyet.

Valahol egy olyan választ szerettem volna, hogy centizgethetek nyugodtan, a másik szabálytalansága miatt elkerülhető a felelősségre vonás, ha mégis baj történik, mert kvázi belekényszerítettek, de ha nem így van, hát nem így van.

El akartam kerülni az ellentétet, de mivel nem maradt más választásom, bejelentést fogok tenni, először a helyi önkormányzatnál, ha ez nem elég, akkor rendőrt hívok, nem én akartam, de ez van.

Illetve előtte lehet, hogy megpróbálkozom még egy "nevelő módszerrel" mivel van még egy autóm, a kettővel szépen közre fogom, persze ha szól, kiengedem, de hátha egy idő után megunja.

2013. dec. 9. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!