Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel többet fogyaszt az...

Mennyivel többet fogyaszt az autó?

Figyelt kérdés

Átlag 90-es tempónál, mint ha 130-al mennék.

Mekkora a mai autóknak az optimális tempójuk?



2014. júl. 16. 11:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Az én autóm gyári érték szerint 4.8-at eszik 80-nál, 130-nál pedig 6.7-et. Ez kb a másfélszerese."


Akkor nem is lottem nagyon melle az 50%-os fogyasztastobblet saccolassal.

2014. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én csak a saját tapasztalatomról tudok beszámolni: az én autóm dízel üzemű és vezetek több dízel céges kocsit is. Úgy vettem észre, hogy ezeknél nincs olyan óriási fogyasztásbeli különbség a 90 vagy 130-as tempó között.


A sajátom 90-nél egyenletes sík úton tempomattal olyan 5,5 l/100km körül elvan.

Pályán 130-cal szintén tempomattal 6,0-6,2 között időjárási körülményektől függően.

Szerintem ez nem olyan óriási különbség, ezért inkább megyek, mert az időm többet számít annál a 200Ft-nál, amit 100km-en megspórolnék. De persze ki hogy van ezzel...


Kb 55km/h-nál tudom a 4.-et kapcsolni, ekkor épphogy az 1500-at nyaldossa alulról a motor fordulatszáma. Ez alatt én nem használom a fordulatot. Se a kettőstömegűt nem karom idő előtt kinyírni, se elkormolni nem szeretném a motort, EGR-szelepet. 60-nál ha 5.-et kapcsolnék épphogy valamivel alapjárat fölött forogna a motor. Inkább nem kínoznám így.

Kb 80-tól szoktam 5.-et kapcsolni. De sokszor még így is pl magasabb fogyasztást ír ki így a computer, mintha visszaváltanék 4.-be és forgatnám egy egészséges 2000 körüli fordulaton.

2014. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%

"Kb 55km/h-nál tudom a 4.-et kapcsolni, ekkor épphogy az 1500-at nyaldossa alulról a motor fordulatszáma. Ez alatt én nem használom a fordulatot. Se a kettőstömegűt nem karom idő előtt kinyírni, se elkormolni nem szeretném a motort, EGR-szelepet. 60-nál ha 5.-et kapcsolnék épphogy valamivel alapjárat fölött forogna a motor. Inkább nem kínoznám így. "



Pontosan erre gondoltam. De vannak, akik nem értik, ellenben megrögzött piroskéz-fetisiszták...

2014. júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Minden autó, az 1.0-tól a 6.0-ig 50-60-nál fogyaszt a legkevesebbet, de ehhez a legmagasabb fokozatba kell legyen a váltó, ami elég káros szerintem.

Egy 1.0-ás benzines akár 2 literrel is többet ehet 130-nál, mint 90-nél.

De egy Audi A6 3.0 TDI-ben például a különbség csak decikben mérhető.

Természetesen az 1.0-val már komolyan lehet spórolni ha csak 90-nel mész, pláne, hogy általában nem dúsgazdagok járnak ilyen autóval.

De az A6-os tulaját nem érdekli, hogy mennyi a különbség..

2014. júl. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ah, tehát pont kisebb autóknál lényegesebb a különbség. Remek.
2014. júl. 17. 13:44
 16/16 anonim ***** válasza:
2014. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!