Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó mennyire "szereti"...

Dízel autó mennyire "szereti" az üresjáratot?

Figyelt kérdés
Ha sokat kell helyben állnia, de leállítani nem érdemes, mert mindig csak percekről van szó. Pl újsághordás. Kiszállok, továbbmegyek, kiszállok, továbbmegyek.
2014. júl. 9. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire gondolsz pontosan... Ugyan úgy szereti vagy nem szereti, mint bármely más üzemanyaggal hajtott autó.

Nekem 210.000km elteltével még nem panaszkodott emiatt a CR-rendszerű intercooleres turbódízelem.

2014. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Üresjárat nem nyírja a motort, legalább addig sem hűtöd vissza, és jó kenése van.
2014. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Járó motorral otthagyod az autót amíg kiviszed az újságot? Én elkezdenék lottózni a helyedben hogy még nem lopták el. A tolvaj csak beül a kocsiba és elhajt, te meg tehetetlenül nézed...
2014. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Uccsó, Németországban (még) nem szokás az ilyesmi.
2014. júl. 9. 17:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Be kell zárni az autót egy második kulccsal, ennyire egyszerű.
2014. júl. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ennyi nem árt neki.

Akkor van gond ha turbós az autó és a turbó már nagyon kopott. Ilyenkor felkaphatja az olajat és egyszerűen szétpörög a motor. Láttam már ilyen motort szétszedve, nem szép látvány.

2014. júl. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A hosszú alapjáraton járatást egyik motor sem "szereti" amit nem erre fejlesztettek alapvetően. Ha indítgatod, akkor meg az akksi és az önindító élettartama fog csökkenni jelentősen. De nálad az autó munkaeszköz, szóval ezt valahol bele kell kalkulálni a bizniszbe, hogy jobban "fogy" mint az amit csak vasárnap templomba járni használnak.
2014. júl. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, de az lesz inkább megterhelő, hogy állandóan meg kell állni (kuplung, fék), az ajtót állandóan nyitogtatod, övet is fel kéne tenni... Ettől nagyon hamar kopik az autó, és ha kevés km is lesz benne, nem fogják elhinni. De maga a motort egyáltalán nem terheli.
2014. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyárra vennék egy négyütemű 50-es robit. Az autód nagyjából két-három hét alatt fog amortizálódni annyit, amennyiből tudsz venni egy használt négyütemű robogót.
2014. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem döntöttem emellett a másodállás mellett, még csak ütköztetem az érveket és ellenérveket. Aztán, ha esetleg belevágok, tudnom kell, hogy milyen kocsit vegyek hozzá. Most egy 1.8-as benzines Focusom van, azzal hülyeség lenne, mert bár a kilométert fizetik, nem az a sok, hanem az üresjárat.
2014. júl. 10. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!