Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melegben nem indul az autónk,...

Melegben nem indul az autónk, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy '93-as évjáratú Opel Astránk, 1.4-es benzines. Egyre több gondot okoz egy visszatérő probléma, hogy melegben (leginkább a nyári hőségben) egyszerűen nem indul az autónk. Reggel mindig pöccre, de már dél körül és délután, ha áll egy ideig a napon akkor már nem. Volt hogy fél órát is várnunk kellett, mire egyszer csak elindult. Volt hogy be kellett tolni, már ha épp volt ott valaki, aki tudott segíteni. Voltunk autószerelőnél, de nem tudott segíteni.

Gyújtáskapcsoló lett cserélve, műszaki vizsgán már átment még áprilisban át lett nézve csak akkor nem jött elő ez a hiba.

Tudtok segíteni?

Előre is köszi!


2014. júl. 8. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az önindító teker?
2014. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a fura nekem hogy ha teker az önindító és a motor mégsem indul be, akkor a toláskor miért indul be.

Egyébként ez lehet valami GM betegség, mert a kollégám Daewoo Lanosa is ezt csinálja de még ő sem derítette ki az okát. Már találgattuk hogy mi lehet, én valamilyen szenzor hibára gyanakszom, vagy rossz (nem rendesen érintkező) elektromos kötés lehet a bűnös.

2014. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
esetleg a bendix elkopott?
2014. júl. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2014. júl. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az önindító működik. A lambda-szonda cserélendő lenne, ámbár az nem tudom, hatással lehet-e erre a problémára.

A többit, amit írtatok, még nem néztük. Majd akkor most! :)

2014. júl. 11. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!