Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51n - Kiégett az izó...

Simson s51n - Kiégett az izó vagy érintkezési hiba?

Figyelt kérdés

A lámpája nem világol.


Múltkor mikor berugdostam, az első pár rugásnál még rendesen felvillant. Aztán már csak szakadozva-hunyorogva.

Mire már kiértem volna vele az utcára már egyáltalán nem világított. Azóta sem. Érintkezési hiba lehet, vagy izzót cseréljek?


2014. jún. 30. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:

? Izzót láttál már életedben?

Na nézd meg. Ha szakadt a szál akkor biztosan nem jó.


(egy ilyen kérdés után olyat gondolom ne írjak hogy multiméterrel mérd mérd meg hogy jó-e az égő vagy kap-e szuflát)

2014. jún. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

fogd meg a kormányt, az ízzóhoz futó vezetéket pedig fogd a fogaid közé, és érintsd meg a nyelveddel. Mindenki így csinálja. majd rúgj rá a berugóra.

Érezni fogsz egy pici bizsergézst a nyelved hegyén (ami egyáltalán nem erős, csak picit érezni) ha van benne szufla.

Ha megse érzed akkor nemkap áramot.

2014. júl. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az izzó foglalatból elég macerásnak tűnt volna kiszedni a vezetéket (az ott úgy volt összecsiholva, hogy nem lett volna reverzibilis művelet a kiszedése).

A kormányon, a lámpakapcsolónál szedtem ki,

majd mind a két vezetéket a szájamba fogadván - akár csak jézus testét és vérét - jól megb*szta az áram a nyelvem hegyét.

Nekem úgy rémlik hogy ez kizárja az érintkezési hibát, mivel a lápát is magában foglaló áramkörben - ezek alapján - folyik az áram... ha nem tévedek.


Viszont az izzó sem látszik kiégettnek, és az a jelenség, hogy néha-néha azért még a másodperc töredék részére fel-fel villant, az szintén nem utal arra hogy kiégett volna.


Akkor mi lehet a baj?

2014. júl. 4. 23:22
 4/6 anonim ***** válasza:

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Hülyéskedtem bazzzzzmeg :DD

2014. júl. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pedig nem is rossz taktika. sőt...


Pont beletrafáltál...

2014. júl. 5. 02:54
 6/6 A kérdező kommentje:

jó, térjünk a tárgyra.

Mi a retket csináljak ezzel a nem égő lámpával?

2014. júl. 5. 02:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!