Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F miért nem mutatja...

Opel Astra F miért nem mutatja jól az üzemanyag szintet?

Figyelt kérdés
92-es benzines F Astra pontatlanul mutatja az üzemanyagszintet. Tele tanknál nem éri el az 50 litert a mutató, viszont a piros mező tetejénél (kb. 5-7 l) kifogy a benzi. Kb. 1/4 és 3/4 között pontosan és arányosan mutat. A jeladón üres állásban 275, tele állásban 40 Ohm mérhető. Ha a jeladó csatlakozóját lehúzom, akkor 0-t mutat a mutató, ha összezárom akkor jóval a tele állás fölött van. A barna (test) szálon 1 Ohm az ellenállás akku testhez képest. A km-órában új fesz. stabilizátor van. Mi lehet a probléma?

2014. jún. 28. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Alapvető konstrukciós hiba. Az enyém is ilyen, pedig az már 2001-es.
2014. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen én is láttam már értelmesebb megoldást (korabeli autókon is), de elvileg ennek is működnie kellene.
2014. jún. 28. 18:07
 3/5 anonim válasza:

2001.vásároltam új opel Astra f Classicot nálam is ugyan ez volt a propbléma elvittem garanciális szervizbe Kaposvárra ott a szerelö szaki hozott egy egyszerű lapos spsajszert és azzal megoldotta,valami fűlet kelett neki a üzemanyagtank belsejében pajszerel görbiteni.Azóta is nagyon jó elenkezöleg a két hozzászólóval

ez nem elektromos probléma.De a fent leirtakat elmondod valami szakinak ö biztos fogja tudni hova is kell nyúlni,ez a művelet nagyon hamar megvan!

2014. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én nem azt mondtam, hogy elektromos probléma, hanem, hogy konstrukciós hiba, mint a jobb hátsó kerékjárati ív nem megfelelő fedettsége, kidolgozása. Ha azt nem tisztítod ki rendszeresen, vagy nem veszel bele utólagos dobot akkor elkezd rozsdásodni a tankbeöntő nyílás körüli lemez.

2014. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Harmadik hozzászólónak: köszönöm az ötletet, erről még nem hallottam, utána nézek! Azért gondoltam elektromos hibára, mert kiszerelt állapotban mozgatva az úszót is ugyanez a hiba jelentkezik.
2014. jún. 30. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!