Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra f x16xel hidegen...

Vida Sándor kérdése:

Opel astra f x16xel hidegen indítás után nyekereg, melegen csendben van. Miért?

Figyelt kérdés
Ez valószínűlek az autómata "szivató" "fojtószelep szabályzó" vagy valami hasonló lehet, mert amint a fordulatszámot visszaveszi a vezérlés, a nyikorgás megszűnik. Ez a hang az akkumulátor alól jön. A sárvédő és a motortér között van, de nem látom rendesen, mert lele van pakolva mindennel, szétszedni meg nem akarom. Olyan hang, mintha valami forgó rész kenés nélkül működne. Tud valaki valamit erről? Előre is köszi

2013. aug. 15. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szekunder szivattyú lesz. A lökhárító alá van rakva. Tekerd ki a kereket jobbra, bontsd le az első doblemezt a baloldalon, és úgy már hozzáférsz. Vagy állj emelőre és akkor alulról. Fontos, hogy csak hidegen megy, kb 20fokos motorig, tehát nem mindig tudod tesztelni.
2013. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És mi a szerepe?
2013. aug. 16. 08:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, de ahhoz van köze, hogy hidegindításnál dús a keverék, és ez tönkrevágja a katalizátort, ezért plusz levegőt szállít neki. Egyébként sokan kikötik mert gyakorta meghal. Ha lehúzod az elektromos csatiját, ne felejtsd el a kapcsolószelepének a vákuumcsövét is lehúzni. Ha szembeállsz a motorral akkor elől középen egy kerek cucc, egy vastag levegőcső és egy vékony vákuumcső megy rá, azt húzd le, különben falsot szív hidegen.
2013. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tervezem kikötni, még amúgy sem ment tönkre, de lehet, hogy fog. Amúgy nem olcsó dolog, 39000-111000 ig találtam, bontottan pedig egyet sem. alulról nem igazán látni rá, mert előtte van két duda, le kell majd szednem a kereket és a műanyag burkolatot.

Köszi a segítséget

2013. aug. 18. 08:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Íme a szerkentyű:

[link]

és még:

[link]

na és ilyen szegecsekkel van összerakva, nehogy szét lehessen szedni, mert még akkor javítható lenne:

[link]

mást nem tudtam csinálni, kis kenőanyaggal meghintettem a réseket, kicsit már halkabb.

2013. aug. 21. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!