Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa c cdti 1.3 vagy...

Opel Corsa c cdti 1.3 vagy inkább fiat punto 1.3 jtd multijet? Melyiket érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A motor ugyanaz benne, de én inkább Corsát vennék, valamivel tágasabb és kevésbé hajlamos elektromos problémákra.
2014. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tök ugyan az a motor.
2014. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a Punto jobban tetszik, de ez ízlés kérdése. Mindkettő jó autó, 3.5-5 liter között esznek, ugyan az a motor. A vezérműláncra kell odafigyelni, mert azt kicsit alul méretezték. A kis fogyasztás miatt a legtöbben már rengeteg kilométer van. (Nem 170-210, ahogy hirdetik őket.)

A Fiat tárolja ECU-ban is a km-t, márkaszervizben ki tudod olvastatni a valósat, ha az órát tekergették akkor is. Az Opelnél nem tudom.

2014. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Corsa.Motor ugyanaz,de az opel elektronika kicsit jobb.Volt olasz autóm is.Most német van.Jobb.
2014. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 3

Azért az a kis kávédaráló motort megnézném tartós pályatempónál hogy 5 litert fogyaszt.

Nekem is CR dízel autóm van, valamivel nagyobb, erősebb motorral. Mindenki esküdözik rá, hogy 4-5 litert fogyaszt. Csak épp azt nem teszik hozzá, hogy 90-nel kamion szélárnyékában. Pályán reális körülmények között, 130-140-es tempóval 6 alá még sose tudtam levinni.


A másik: az Opel is tárolja az ECU-ban is a km-t. És szerintem majdnem minden 10-15 évnél fiatalabb autónál ez így van.

Ha nem amatőr módon tekerik vissza az órát, ott is átütik, hidd el. Nem is olyan bonyolult kivitelezni.

A kiolvasáshoz sem kell feltétlenül márkaszerviz. Elég ha veszel egy diagnosztikai interfész (Op-com) kínai koppintását. Tele vannak vele az apróhirdetési oldalak, ilyen 10eFt körüli árfolyamon. A km-állás kiolvasáson kívül lehet vele hibakódokat is olvasni, törölni és az autó elektronikájában mindenféle beállításokat végezni, diagnosztikai adatokat kiíratni. Szóval megéri rá beruházni. Két márkaszervizes hibakód kiolvasáson már behozza az árát.

2014. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A pálya nem tudom, hogy jött ide, ott nyilván nem 4 litert fog enni. Nem is oda valók ezek az autók. Városban és főúton, viszont szinte lehetetlen 5 fölé vinni. 1.3 mjet, meg 1.5 dci van a cégnél tízesével, szóval van egy kis rálátásom.


Diag kábel nekem is van itthon, meg szoftverek is, de nem akartam ezt most ide keverni. :)

10-ből kilenc kocsinál pedig még arra se veszik a fáradtságot, hogy ECU-ban visszaüssék, plusz költség. Ez is személyes tapasztalat (sajnos).

2014. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!