Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet az autómnak?

Mi baja lehet az autómnak?

Figyelt kérdés
Egy régebbi dízel autóm van és egyszer kicsit sietősebbre vettem (de nem csikorgó kerekekkel) 1esben induláskor és mikor váltottam olyan volt mintha ki akart volna ugrani a motor a helyéről, rántott egy marha nagyot. Az eset óta ha kicsit erőteljesebben akarok indulni, vagy ha meredek dombnak felfele indulok ezt csinálja pluszban olyan mintha a jobb első keréknél valami csúszna. Laza elinduláskor nem történik ilyen (laza alatt értendő nagyon laza tempó).

2014. jún. 24. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Motor és váltótartó gumibak.
2014. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy első írta. A jobb első keréknél érzés meg azért van mert a két féltengely nem egyenlő hosszúságú tekintve hogy a váltó nem középen van.
2014. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elégetted a kuplungot, így váltáskor már nem tudja tökéletes szinkronba tenni a sebességet nem megfelelő fordulatszámnál.
2014. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezeket orvosolni körülbelül mennyire drága mulatság? (A kuplungot kétlem, hogy leégettem volna, nem szoktam sokáig csúsztatni , kivéve ugye az eset után dombokon, hogy minél kevesebb erőfeszítéssel induljon el a kocsi nehogy szétessen...)
2014. jún. 24. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!