Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja az autómnak?...

Mi lehet a baja az autómnak? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Üdv!


Nemrégiben egy kedves autószerelőnél volt az autóm, fékbetéteket, olajat ilyesmiket cserélt rajta.Mikor hazahoztam az autót, borzalmasan gyenge volt, alapjáraton (váltásnál mikor kuplungolok) leállt a motor.Mikor hazaértem megjegyezték, hogy nem működik a középső féklámpám.Egy kicsit gyanús volt, ezért ránéztem a motorra, egyből láttam, hogy az egyik hengerfej jeladójának a csatlakozója le volt szedve, mikor visszaraktam már nem volt gyenge a motor, húzott is rendesen (ahogy az 1.2-es Corsától kitelik :)).Utána a féklámpát néztem meg, meglepetésemre le volt szedve a csatlakozó.Már csak az alapjárattal van gondja az autónak.A kérdésem az lenne, hogy mit nézzek még meg rajta, gondolok itt jeladókra, csatlakozókra?Miután az autó leáll és újraindítjuk vagy az EOBD vagy a szerviz lámpa villan fel ami a következő újraindítás után eltűnik.Mint a szövegből kiderült a szerelő némi plusz profitra akart szert tenni.:)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 30. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha világít a motor lámpa akkor ajánlatosabb egy műszeres diagnosztikát csinálni rajta. Mert ha egy csatlakozó le volt húzva akkor lehet hogy több is le van húzva. Vagy lehet hogy csak valamelyik vákuumcső van lecsúszva.
2014. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Először átnézem a csöveket, szerintem nem csinált benne akkora hibát, csak, hogy visszakeljen vinni.Még valami ötlet esetleg?Gondolom a lambda szondának nincs ebben szerepe, esetleg a fordulatszám jeladó?Elfelejtettem írni, hogy újraindítás után a fordulatszámmérő meg sem mozdul.Következő indítás után már hibátlanul jelez.
2014. máj. 30. 23:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Az nagyon komoly..... így vigye szervizbe az ember az autóját.... :/
2014. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem kell azért annyira parázni.Ez nem szerviz, hanem egy magán autószerelő.Bár, elég közeli ismerős és mégis...:/ Az ember már a saját anyjában sem bízhat meg!
2014. máj. 30. 23:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!