Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotorosok, állított-e...

Segédmotorosok, állított-e már meg titeket rendőr és, ha igen akkor mit mondott, mit kért?

Figyelt kérdés
Már négy éve vezetek robogót Budapesten, bent a belvárosban, város szélén épp amerre visz az utam. Ez idő alatt még egyszer sem állítottak meg rutinellenőrzés céljából, pedig nem egyszer mentem el ellenőrző rendőrök mellett. Tudom, hogy elvileg a biztosítást kérheti, a jogosítványt meg a személyi&lakcímkártyát, de arra lennék kiváncsi, hogy tenyleg elkéri-e a biztosítást. 4éve hurcolom magammal a minden évben kézhez küldött papírt ami az első 2hétben szétmállik a zsebemben.

2014. jún. 23. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Már nem foglalkoznak a biztosítással, mert polgárjogi szerződés. Én ugyan autós vagyok. Idős korom ellenére csak 7 éve vezetek. Az első négy évben egyszer sem állítottak meg, aztán volt olyan hónap, amikor háromszor is. Nem nagy élmény, még akkor sem, ha mindig mindent rendben találtak.

Korábban valóban kellett igazolni a biztosítás meglétét, de ma már nem. Jogsi és lakcímkártyát mindig elkérik.

2014. jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
van egy sztorim ezzel kapcsolatban. Yamaha TZR-em van, 4 év alatt egyszer állítottak meg, teljesen váratlanul, amikor a piros lámpánál várakozva egyszer csak beállnak elém az autóval, villogó fényhíddal, kiugranak az autóból, mintha valami bankrabló lennék és utasítanak, hogy kövessem őket a kapitányságra. teljesen beszartam, nem tudtam, mire vélni a dolgot... mikor megérkeztünk, elkérték a jogsit, személyit, lakcímkártyát (a biztosítást tőlem se kérték). minden rendben volt, akkor elkezdtek kérdezgetni a motorról, minden adatot elkértek róla. akkor jöttem rá, hogy igazából a gond az, hogy azt hitték, hogy nem 50 köbcentis a motor. akkor az egyik bement az épületbe, hogy leellenőrizze az adatokat a gépben, a másik meg hozta a decibelmérőt, odatette a kipufogóhoz, hogy akkor ő most lesz*pat, de csúnyán... elszarakodott vele vagy fél órát, mert csak nem akart annyit mutatni, amennyiért megbüntethetnek. aztán jön a kolléga is, hogy mehetek. nagyon unszimpatikus volt, hogy azt se mondják, hogy elnézést a kellemetlenségért, hogy a drága időmet rabolták vagy valami... nem beszélve arról, hogy végig azt éreztem, hogy arra megy ki a játék, hogy engem itt most megbüntessenek, amennyire csak tudnak. szerencsére ezt az egy esetet leszámítva nem volt semmi más, de nem hiányozna ez a hercehurca még egyszer, úgyhogy ha rendőrt látok, akkor igyekszem a legnagyobb ívben elkerülni...
2014. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
47%
Azta te aztán megszívtad xdd
2014. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!