Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS! Használt Peugeot-ot...

SOS! Használt Peugeot-ot szeretnék vásárolni?

Figyelt kérdés
Ami a szervizkönyv alapján rendszeresen volt kötelező szervizeken. El akarjuk vinni egy teljes állapotfelmérésre. Viszont az alvázszám alapján az egyik márkakereskedés azt mondja, hogy nincs nyilvántartva a központi szerviz-nyilvántartásban, a másik márkakereskedés azt mondja, hogy nincs is központi nyilvántartása a Peugeot-nak, így értelemszerűen nem is lehet nyomon követni, csak az autót karbantartó szerviztől (nem márkaszerviz) lehet érdeklődni, de ott is csak a jelenlegi tulaj (autókereskedő) kaphat infót. Nem szeretném, ha átvágnának. Mit tehetnék, hogy tényleg a valós adatokat tudjam meg az autóról, és ne járjak úgy, hogy kiderül majd utólag, hogy mondjuk egyszer volt csak szervizben összesen?
2014. jún. 20. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljes szervizelőéletet nem fogsz megtudni, ugyanis a legtöbb, főleg nem-szakszervizek nem vezetnek közös nyilvántartást. A szervizkönyvnek azért lehet hinni, de a legtöbben a gari lejárta után már nem viszik szakszervizbe hanem maszekhoz ahol nem foglalkoznak a szervizkönyvvel.

Az egyetlen tuti módszer hogy megtudd hogy milyen szervizeken volt hogy a tulaj megmutatja az összes szervizszámlát, de ez nagyon kevés esetben lehetséges mert nem mindenki tartja meg őket évekig.


Ilyen ez a használtautó vásárlás. Ha nem megbízható ismerőstől veszed akkor nem tudhatod hogy tényleg rendesen volt-e szervizelve. Ezért kell vétel után rögtön olajat, vezérlést, ilyeneket kicserélni. Ha ezt nem tudod feldolgozni akkor ne vegyél használtautót.

2014. jún. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jobban éreznéd magad ha lenne 1 papírod ami tele van hazugságokkal? szerintem felesleges utána járni, vigyél magaddal szerelőt aki átnézi neked a kocsit ha ennyire bizonytalan vagy, és még lehet hogy akkor is belegebedsz annyi baja fog kijönni
2014. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy elviszem megnézetni. Van is szerencsére Peugeot szakszervizben ismerős. Csak naiv nő vagyok, és könnyen elhiszek bármit, ha úgy tálalják. :( De biztosra megyek, mielőtt bármibe is belevágok, ugyanis van két kicsi gyermekem, nem mindegy, hogy milyen műszaki állapotban van az autó, amit megveszek. Köszi a segítséget!
2014. jún. 23. 11:54
 4/8 anonim ***** válasza:

A használtautó vásárlás már csak ilyen. Rizikós. Egyébként néha nem árt pozitivabbnak lenni mondjuk magánszemélyekkel. Én nemrég hirdettem egy SuperB-t 1.75 millióért. 2 hónapig egyszer sem jött senki megnézni. Végül egy kereskedő elvitte 1.6-ért. Még azon a héten megvették 2 millióért :D

Egyébként nekem is van egy eladó Peugeot-om :D [link]

2014. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó a választ. Nagy, családi autóra van szükségem, a 307-es nem jöhet szóba.
2014. jún. 25. 20:08
 6/8 anonim ***** válasza:
307 SW? Abban van azért csomagtartó is, azt tudom ajánlani, mivel műszakilag azonos a sima 307-el, az meg nekem bevált. Egyébként én most egy B7-es Audi A4-re pályázom, pont amiatt, mert mi is kinőttük.
2014. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, mi lett aztán az oroszlánnal amit kinéztél, nem vetted meg? :)
2014. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a késői válaszért. Végül megvettük az oroszlánt, 5008-as Peugeot. Elvittük a vásárlás előtt egy teljes átnézésre márkaszervizbe, nem találtak különösebb hibát rajta, a szerviz számlákat is megkaptuk az eladótól, így megvettük. Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2014. jún. 29. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!