Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melegen nehezen akarja forgatn...

Melegen nehezen akarja forgatni az önindító. Mi lehet a baja? Többi lent.

Figyelt kérdés

Renault clió 1.9d-ről van szó.Mikor meleg motort leállítom és 15-20 percen belül indítani akarom nehezen forgatja az önindító a motort,pont mintha le lenne merülve az aksi,de egy-két holtponton átfordítás után be is röffen egyből.

Hidegen nem csak melegen,ha várok hogy visszahüljön pöccre indul.

Mi lehet a gond?



2014. jún. 19. 16:09
1 2
 11/17 kata kata ***** válasza:

"Ha 2-3 próbálkozásra is csak ennyit csinál akkor be kell rakni 5.-be és előre hátra picit behintáztatni a kocsit és utána működi.

Ez is összefügg vele? " Igen.A fogaskoszorúnak és vagy bendixnek a fogazata "le van nyalódva" ezen a ponton.gy nem tudnak egymásba csúszni.Ha leveszed az önindítót láthatod is.Ha nem vészes akkor reszelővel lehet rajta igazítani.

2014. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 kata kata ***** válasza:
*így
2014. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Gyengén húz be a bendix, ha éppen fog találkozik foggal akkor nem jön létre az indításhoz szükséges elektromos kontaktus ezért nem moccan az önintító motorja. Viszont ha fordítasz kicsit a motoron (ugye sebességben lökdöséssel) akkor előbb-utóbb egymásba tudnak csúszni a fogaskerekek és akkor már forogni fog az önindtó is.
2014. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát eddig minden fasza.

Összes testelés,pozitív jó.Biztos ami biztos azért megcsiszolta takarítottam mindent.

Akksi jó,generátor alapjáraton 13,9-el tölt emeltfordulatom 14,2-vel.

Még az indítómotor levétele maradt hátra,de leszakadt az ég,még egy kis jég is van benne.

2014. jún. 20. 12:23
 15/17 anonim ***** válasza:
Na meglett a ludas?
2014. jún. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
az, hogy szardízel.
2014. júl. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hát a szardízelben már majdnem 300 000 Km van és nem eszi az olajat,nem füstöl,húz mint állat és 120Km/h-nál 5l-t eszik.

Bocs,hogy nem írtam!Elfelejtkeztem róla.

A probléma meglepően egyszerű volt,csak az aksit cseréltem és megoldódott.Azóta megy minden mint az álom.

Állítólag van valami elektronika ami gyengélkedő aksinál gátolja az indítózást(motorvédelem),de a második indítást már engedélyezi.Ezért kattogott csak,de mivel ez már egy 1997-es autó,nem minden elektronika muzsikál tökéletesen. :)

Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 11. 06:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!