Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt tanultatok...

Mennyi idő alatt tanultatok meg krosszmotorozni?

Figyelt kérdés
lányok,hölgyek,nők,fiúk férfiak,urak (ki,hogy szereti) érdekelne a személyes tapasztalatotok,hogy ti személy szerint mennyi idő alatt értétek el azt a szintet,hogy már egy jobb pályán is ügyesen végig tudtok menni. Azért kérdezem mert,én most 36 éves vagyok,és kattog az agyam,hogy vegyek egy ilyen motort,de mivel kevés időm lenne motorozni (kb. 2 hetente 1 alkalom),ezért ha ez átlagban egy nagyon hosszú procedúra akkor inkább bele sem kezdek.

2014. jún. 19. 07:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem, kezdjél csak bele! Versenyző már úgy sem lesz belőled, de még nagyon jó motoros lehetsz. Aztán ki tudja mit hoz a jövő, lehet hogy több lehetőséged lesz motorozni. De ahhoz el kell kezdeni!
2014. jún. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha pályázni akarsz,akkor érdemes elmenni egy-két edzésre.Ott sokat segítenek neked.Vagy ha van olyan kapcsolatod akkor talán még motort is adnak alád.Vagy van sajátod?

Határba,erdőbe,falazásra meg enduro kell.

2014. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első köszi a biztatást!!! Végül is igazad van,csak a munka megköti a kezem.


Második: Még nincs meg,de 500.000 forintot ki tudok most adni rá (bevallom,nagyon rég óta spórolgatom a pénzt). Sajnos kapcsolatom úgy nincs,1 versenyző cimborám van,de az ő motorja meg túl erős lenne nekem. Itt jön közbe egy másik kérdés,szerintetek 2 ütemű 125-öst vagy 4 ütemű 250-est vegyek?

2014. jún. 19. 09:59
 4/12 anonim ***** válasza:
CR500 :), 2t 125-öst ne csak 250-est ha 2t.vagy 4t 450-est.
2014. jún. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kezdésnek jobb lesz a 4T 250. Bár nem tudom mennyi motoros tapasztalatod van. A 2T 125-ös az technikás, mivel kis fordulaton nincs benne nyomték, ezért aztán küzdeni kell velehogy ne essen le a fordulat, vagy ha ezt nem lehet elkerülni akkor kuplunggal kell bíztatni hogy felpörögjön. De ha nem állsz nagyon jól anyagilag és nem engedheted meg a motorok csereberéjét, akkor vegyél 250-es 2T-t. Azzal már nincsenek nyomatékgondok, kicsivel könnyebb mint a 4T 450-esek.
2014. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 125 2T-vel kb így kell motorozni:

https://www.youtube.com/watch?v=QVsJ0AE7DXQ

2014. jún. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló: 2T-t inkább csak 125-ösben mernék venni. Szerintem a 250-es két ütemű engem megölne az első ívesebb kanyarban,mert sok tapasztalatom nincs,jobban mondva krossz pályán egy szép kerek 0 a tudásom.


Utolsó két válaszoló: Köszi az infót és a videót. Ezt elnézve,jobb lesz a 250 4T. És itt rá is tapintottál a lényegre,tulajdonképpen van rá esély,hogy ez lesz az első és egyben utolsó motorom is,mert anyagilag ez is éppen,hogy kijön,meg mellé a kellő védelem protektorokat nézve.


Melyik gyártó 4 üteműjét javasoljátok? Mivel alapvetően versenygépek gondolom túlzottan nagy különbség nem lehet köztük,de mégis csak érdekelne,hogy melyik motor esetében jutok hozzá legkönnyebben az alkatrészekhez és hasonló tapasztalatokat is írhatnátok!!

2014. jún. 19. 11:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Kezdhetsz 125 2T-vel is, végül is nem kell vele versenytemót menni, meg kilőni a szűk kanyarokból, de egy idő után kevés lesz a kis szúnyog ereje. Meg karbantartást (dugócsere, stb.) is gyakrabban kér mint a 250-es. A 250-es meg nem lesz kevés sosem annak aki nem gyerekkorában kezd krosszozni, tehát elvileg nem kell motort cserélned, ami sok költségtől és vesződségtől megkímél. A 2T-nél egy dugócserét magad is meg tudsz csinálni, ha van hozzá affinitásod, a 4T-nél ez jóval bonyolultabb, tehát szerelőre kell bízni ami már nagyobb költséget jelent.
2014. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót!! 250 4T mellett elköteleztem magam,ki is néztem egy szép Honda CR-t,amiért július elején el is megyek. Szerencsére pont egy Honda motorszerviz van a közelünkben,így a javíttatással sem lesz gond.
2014. jún. 20. 13:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jó döntés! Sok sikert és hajrá!
2014. jún. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!