Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 B6 vasarlasa elott...

Gruber Máté kérdése:

Audi A4 B6 vasarlasa elott allok. Tudna e nekem valaki segiteni hogy mit nezzek az auton mikor allok egy kiszemelt elott?

Figyelt kérdés
2014. jún. 11. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Elsőként motorja, váltója, kuplungja.

Csapj vele egy tesztkört, és ha nem érzel rendellenességet, akkor oké.

Majd a futómű.

Hallgass meg menet közben bukkanókban, gödrökben nem-e kopog.

Majd a kasztnit, körbe,

peremeket, küszöböket, és ha lehetőséged van az alját is.

2014. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző még sosem vett autót. Próbakörre csak akkor mehetsz ha minden mást rendben találtál és komolyak a vételi szándékaid.


Először kasztni hogy nem volt-e törve (illesztések, rögzítési pontok, fényezés vastagsága). Rozsdafoltok vannak-e. Motortér nincs-e mosva, szép porréteg kell hogy legyen rajta, olaj nem folyik sehol. Beltér, nincs-e agyonhasználva, főleg a pedálok, váltógomb, kormány, vezetőülés árulkodik hogy mennyit használták.

Ha ezekkel megvagy akkor próbakör, minden elektromos extra kipróbálása, nincs-e fura hang a motorból, füst, lengéscsillapítók megfelelőek-e.

Ha ezekkel is megvagy, akkor érdemes elvinni szerelőhöz alaposabb átvizsgálásra, mégiscsak jobban ért hozzá. De sok helyen csak úgy engedik el szerelőhöz hogy ha nincs hibája akkor mindenképp meg kell venned, papírt is aláiratnak hogy ne lopd az idejüket.


Amire az A4-nél érdemesebb figyelni, az hogy a vezérműszíj időben cserélve volt-e, lengéscsillapítók, kerékcsapágyak, lengőkarok.

2014. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokat elárul a beltér: az Audik belül is nagyon tartósak sok km után is, ha már kopott a kárpit a széken, vagy a műszerfal, ott már baj van, ugyanis rengeteg km lehet benne.

Gondolom dizelt veszel: ha alapjáraton rezeg az egész autó, baj van, ugyanis akkor cserés a kettős tömegű lendkerék kuplunggal együtt.

Az egyik kerék fölött lökdösd le-fel az egész autót. Ha elengeded és még utána imbolyog le-fel, akkor a futóművel is baj van, lengőkarokat kell cserélni.

Az Audik váltója kemény és pontos. Ha nem ilyen, akkor az már cserés. Ha automata, akkor finoman, rántásmentesen kell váltson minden sebességet.

Az illesztések mindenütt pontosak legyenek, ha nem, akkor törött volt és rosszul volt összerakva.

2014. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek. Mindenképpen egy autoszerelő haverommal akarok elmenni. Nem tudom hogy az eladó mennyi van benne tesztkörbe vagy esetleg abban hogy számítógépre feldugjuk és egy állapotmérést tegyünk az auton. Az szerintem már nem lehetséges. Én is nagyjából illesztéseket, belső teret, motorteret, elektromos berendezéseket, klímát szoktam nézni. Mindenképpen akartam egy ilyen típusú auto tulajdonossal. Tippek, trükkök, tanácsok miatt.
2014. jún. 12. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!