Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti is összetörtetek lelkileg,...

Ti is összetörtetek lelkileg, amikor már 2 kiszemelt autót vittek el előletek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem szoktam annyira letörni. Ez így működik, be kell látni.

Ha jó vétel egy autó, akkor nem lesz sokáig eladó, hamar elviszik. Sokszor egy kereskedő veszi meg (magánszemélytől, vagy egy másik kereskedőtől), hogy kicsit drágábban adja.

Ha nem vagy elég gyors, akkor a jobbakat viszik pár napon belül. Főleg külföldi autókkal jártam mindig így, soha nem sikerült még megvenni azt az igazán jót, amit kinéztem. Mindig fél napon belül odaértem, de már nem volt meg, hiába mondta az eladó, hogy tartogatja. Mindig ment érte valaki, aki elvitte alku nélkül azonnal. Ami meg a maradék, az általában átlagos, vagy rossz vétel, igaz még olcsóbban (de az meg nem kell).

Ezért szoktam azt csinálni, hogy magyar autó esetében még aznap megyek. Külföldi autót meg csak akkor nézek, ha ott vagyok 1 hónapig helyben és azonnal el tudok menni megvenni, mert például németben és az osztrákoknál nagy a pörgés, ugyanis nem csak mi magyarok fenjük a fogunkat a "jobb állapotú" német autókra, hanem egész kelet Európa, vagy a többi kereskedő.

Azonnal kell menni és hirtelen felmérni, mérlegelni, dönteni. Másképp nem megy.

2013. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De én úgy éreztem, hogy ez álmaim autója, már elképzeltem mindent, hogyan fogok vele menni, már lefutottam magamba hogy szelem, meg minden, erre eladták, mikor pont összejött volna a pénz rá.
2013. nov. 24. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek csak autók. Abból meg mindig van választék, szóval felesleges ilyeneken rágódni.


Ez alól kivétel, ha valami ritkaságot keresel magadnak, és csak pár darab van elérhető közelségben. Akkor megértem, hogy kicsit elszomorodik az ember. De még ez se ok arra, hogy lelkileg megviseljen.

2013. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha kocsit akarsz venni akkor azt pénzzel tedd,addig felesleges úgy is nézelődnöd,vagy vegyél fel hitelt vagy foglalózd le!Saját hibád ha előled elvitték!(Ne haragudj nem rosszból írom).

Szóval legközelebb ha van kiszemelt akkor ne ne hezitálj hanem vedd meg!

Amúgy nő vagy? :)

2013. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3

Hát elég ritka típus évente 3-4-et hirdetnek max, és ami jó az túl van árazva, most lett volna egy jó lehetőség, de nem sikerült.

4.

ffi vagyok

2013. nov. 24. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Milyen autó amúgy?


Mellesleg autót úgy nézünk, hogy a zsebünkben a pénz. Én is nagyon szeretnék egy új 6-os BMW-t, csak még 20 millió hiányzik hozzá... Ezért nem is török össze lelkileg, amikor megveszik előttem.

2013. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na ez baj, így nem kéne autót nézni, nem szerelemből kell vásárolni, hanem észből. Nagyon rossz taktika ha beleszeretsz, nem látod reálisan a hibáit, állapotát...
2013. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, én is voltam úgy hogy kinéztem az autót, jól belelkesültem, már a szabadságomat is kivettem, hogy elutazzak megnézni. Fölhívtam az eladót, hogy akkor indulnék az ország túlsó végébe megnézni a kocsit, mikor közölte velem, hogy épp most írták alá az adásvételit! :(

Volt több ilyen eset is. Hát nem örültem neki...

2013. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!