Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz megtanulni a...

Mennyire nehéz megtanulni a váltást a motorokon?

Figyelt kérdés

Szeretném a nyáron letenni a könnyített A1-es vizsgát, de eddig csak 50-es robogóm volt. Mennyire nehéz a váltást megtanulni? Az a pár óra, amit gyakorlati óraként meg kell csinálni vizsga előtt, elég rá?

Csak a váltással van gondom, a forgalomban már régóta járkálok robogóval, azt nem kell szoknom.



2014. jún. 9. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Envem is érdekelne.
2014. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem nehéz.Az,hogy 2 óra alatt sikerül-e,az függ a képességeidtől is.Max.ha nem megy olyan jól,akkor veszel 2-3 pótórát még,az se egy nagy tragédia.
2014. jún. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor bátran belevághatok a könnyített A1-be? Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 9. 12:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem nehéz egyáltalán. Mondom én aki kb 30 éve Simsonnal kezdtem a "szakmát". Nézegess a youtubeon motoros videókat, persze a kategóriádnak megfelelő motorokkal, mikor a sisakon van a kamera és figyeld meg hogy mikor váltanak, az ugyanis érdekesebb mint maga a váltás technikája. Egyébként ha elmodod a gyakorlati oktatónak hogy te még nem vezettél váltós motort akkor fel fog ő készíteni.
2014. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 petizacc ***** válasza:
Hát amikor én anno simsonon kezdtem nekem egyszerre sikerült. :D Persze néhányszor elhibázta az ember, például nem engedtem vissza a gázt mikor kuplungoltam, vagy pont nem húztam be a kuplungot és úgy váltottam, de ennyi szerintem még belefér. Sokáig az elindulással volt gondom, egészen addig amíg rá nem jöttem, hogy túl kevés gázt húztam. :)
2014. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a képességeidtől függ. Ha van érzéked hozzá, akkor elég lehet. Nekem pl 12 évesen 2 óra alatt megtanította Apu az elindulást, váltást Simsonon, persze csak kettesig, mert gyorsabban nem mertem menni :D

Azóta nem sokat motoroztam, egyszer egy haver adta oda Simsonját 17 évesen, ment a motorozás, mint a karikacsapás.


Neked az egyensúlyozással már nincs gondod ezek szerint, de azt mondom az elindulást/lassan haladást gyakorold előtte a kert végében, azzal ne menjen el egy drága oktató óra.

2014. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na igen, csak min gyakoroljam? Ez itt a fő probléma. Most emiatt nem akarok beszerezni egy váltós 50-es motort, nehogy aztán a nyakamon maradjon. :)
2014. jún. 9. 13:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell azt annyit gyakorolni. Amennyi a vizsgára kell azt a tanfolyamon is megtanulod, aztán ha lesz váltós motorod akkor majd csiszolsz a technikán.
2014. jún. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! A váltás nem olyan komoly dolog, biztosan sikerül neked. Inkább az indexelés és a fej forgatása, annak összehangolása az aggyal a nehézkesebb. A rutin vizsgán 3 fajta feladat van. Az elsőben mindenfelé kell nézni és indexelni, viszont egyes fokozatban. Tehát arra nem kell figyelni, hogy hogy váltasz. A másik két feladat inkább a manőverezésről és a váltásról szól. Ott viszont nem kell index és fejforgatás. Szerintem bátran vágj bele. Széles utat, minden jót!
2014. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!