Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékezésnél az utas mindig...

Fékezésnél az utas mindig előrebukik a hirtelen megállástól (bólint az autó) Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Én vagyok a béna, mert nem tudok normálisan megállni, vagy esetleg a technikával van valami baj?
2014. jún. 6. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Az a gond hogyha annyira előrebukik hogy lefejeli a műszerfalat, akkor qrva nagyot fékezel.

Amúgy a fékpedálnak nem két állása van, tudni kell szabályozni a fékerőt méghozzá a lábaddal.

Egy kicsit mindig bólintani fog az autó...tudod, fizika.

2014. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen te vagy a béna mert hétköznap nem úgy vezetünk mint a pályanapokon bár ha ennyire nem érzed a dolgokat akkor hogyan sikerült a jogosítvány megszerzése
2014. jún. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem az utasod fejét kéne nézned fékezés közben, hanem azt ami miatt nyilván fékezel. :D Amúgy meg nyilván bólint az autó, hiszen előre esik a súlypont. A büdös életbe nem fogsz tudni úgy fékezni, hogy ez ne történjen. Ha nagyon előrebukik, azt gondolom érzed, hogy hirtelen fékezel, nem? Finomabban nyomd meg a gázpedált!
2014. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt éppen megállna az autó, engedd fel a fékpedált. Ha folytonosan változik a gyorsulás, akkor kisebbet ránt az autó.
2014. jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van aki az autóban úgy ül mint egy zsák krumpli vagyis semmilyen erőhatásnak nem tart ellen. Ezt én sem szeretem, mert szinte nekem kellemetlen hogy ő nem utazhat háborítatlan békében és kényelemben. Lehetőleg kerüld a hirtelen megállásokat. Az állóra történő fékezés helyett mikor az autó már éppen megállna akkor óvatosan enged feljebb a féket. Akkor elkenődik az az erőhatás is amitől előrebukik az utas. Vannak sajnos olyan autók amikben nagyon rosszul adagolható a fékerő (ilyen a Fiat Grande Punto például) még a láb súlyát sem szabad ráhelyezni a fékpedálra a finom fékezéshez, nemhogy nyomni a pedált, de gyakorlással előbb-utóbb azért ráérez az ember a fékezés mikéntjére.
2014. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A barátnőm panaszkodik, illetve látom, hogy húzza a száját :) Szerintem hibátlan a kocsi, 4 tárcsafékes, hátul új tárcsákat+betéteket kapott, a nyergeket is helyrepofoztam. Nem állat, bojrészer módjára közlekedek :D Túl sok kocsit nem vezettem, ezért kértem ki a véleményeteket. Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 7. 09:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszer vidd el buszozni, hogy lássa mekkorát tud az fékezni, és mennyire kellemetlenebb állva kapaszkodni.

Ha még mindig húzza a száját a kocsiban, ne kocsit cserélj hanem barátnőt.

2014. jún. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
4 tárcsafèk az nagyon fontos...
2014. jún. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tuti kivik arra meg kell mert nem tud megállni arról a nagy tempóról.
2014. jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!