Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az gáz, ha úgy akarom lerakni...

Az gáz, ha úgy akarom lerakni a motoros jogsit (A2), hogy életembe nem ültem motoron?

Figyelt kérdés
Mármint még ha kis 14 éve lennék, aki alsó kategóriát rak, de azért egy 250es motirra ráülni nem ugyan az. Azt meg nem akarom, hogy először az Met rakjam le. Egy ismerősöm van akinek motorja van de neki is ilyen 600 köbcentis izomgépe, gondolom nem azon a legideálisabb megtanulni vezetni. Az elméletet tzdom hogyan kell váltás, fékek, gázadás, de sose próbáltam még.
2014. jún. 4. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem árt ha fokozatosan járod az ösvényt,de általában akad néha ellenpélda is.Többnyire akiknek megveszi anyuci apuci a jogsit meg a nagy gépet az előbb esik ki az első kanyarnál,de ne általánosítsunk,mert nem mindenki ugyan olyan.

Nos A jogsit érdemes kezdeni,szólsz az oktatóknak is,többet fognak veled foglalkozni és többet is fogsz majd vezetni(így már drágább lesz a jogsid),mert az általános dolgokat szerintem már tapasztalt embereknek írhatják elő.

Gyakorlatilag meg vezetni igazából úgy is az utakon tanulsz meg,mindenkit az élet tanít :)

Ha úgy érzed meg akarod csinálni,akkor tegyed,max ha erősnek érzed a 600-as paripát nem kell egyből azt venni,vehetsz 250-es gépeket is amik már szinte mindféle célra megfelelnek és már nagy kategoriába tartozik.Jók a 125ccm is de a játék 250-től változik :)

2014. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok én olyat venni, meg ha vennék először biztosan kisebbet vennék, de a jogsit ha jól tjdom a kategória motorjával kell lerakni, szóval mondjuk 50es motorral nem...
2014. jún. 4. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha letudod tenni A2-re a vizsgát akkor menj és tedd le! Nem vesztesz vele semmit!
2014. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 éve van B-s jogsim amivel ugye adják a kismotorost is. Gondolkodtam már én is a nagyobb kategóriás motoros jogsin, de még csak segédmotort sem vezettem. Egyszerűen nincs rá lehetőségem, más motorját meg nem igazán szeretném meghúzni, összetörni.
2014. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha váltani akarsz,ne félj!

Nagyobb motorral sokkal biztonságosabb mint kicsivel :) Bár ott már sokminden másra is oda kell figyelni,de még mindig jobb mintha picivel száguldozol.

Neked javaslom ha egy kategoriával nagyobbat szeretnél akkor A1 kiegészítés ami 30-40 ezerből meg van,abból már tudsz venni 125ccm mocit,de ez nem is annyira vészes,a nagyobb előrelépést már a 250 gépek jelentik szerintem.Bár akad 125-be is jó gép de ha két személlyel világot szeretnél járni ahhoz már nagyobb paripa dukál hogy minden igényt valamennyire kielégítsen! :)

2014. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nő vagyok, életemben nem ültem motoron és beiratkoztam korlátlanra mert sokan így kezdik, tehetség kérdése. Nálam az első órán a 3. esés után kiderült, hogy túl nagy falat, beláttam hogy először az A2 elég lesz (egyébként az A2-es jogsi is 500-as motorral megy). Az hibátlanul ment, rá egy évre több rutinnal meg lazán letettem a korlátlant. Nem kell félni tőle, egy rendes oktató az első órán felméri a képességeidet, a visszaminősítést pedig pici ráfizetéssel meg lehet oldani ha túl soknak találod.
2014. szept. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!