Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az AM jogosítványt Ausztriában...

Az AM jogosítványt Ausztriában is 14 évesen lehet lerakni?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és jelenleg Magyarországon élek. Nyáron fogok kimenni Ausztriába lakni. Ott kint megszeretném csinálni a jogosítványomat de nem tudom pontosan hogy hogyan is van ez. A következőek lennének a kérdéseim:

- Hány évesen tudom ott lerakni a jogosítványomat.

- Ha 14 évesen ott mehetek a motorral akkor azzal vissza is jöhetek haverokhoz pl. Magyarországra?

- Csak segédmotor,moped el tudok menni vagy 50-es utcai motorral is? ( Yamaha tzr 50, Aprilia RS 50 stb.)


Én úgy képzeltem el az egészet hogy leraktam a jogsimat és ha gondolom haza jöhetek a motorral Magyarba a haverokhoz, vagy akár haverommal motorozhatok. Láttam pár helyen hogy ha Magyarba rakom le akkor 16 éves koromig nem szabad külföldön mennem vele, de ha külföldön rakom le akkor magyarba nem szabad mennem vele? És ha szabad akkor már 14 évesen mehetnék a motorral Ausztriából Magyarországra?



2014. márc. 4. 22:25
 1/3 anonim válasza:

Szia !


Röviden : Olyan motort vezethetsz , ami nem haladja meg az 50 cm3-as hengerűrtartalmat, 4 kw-ot , és 45 km/h -ás sebességet (bár az utolsót senki aem tartja be , és ha betartott a KRESZ további előírásait akkor nem is meszelnek le.) . Mo.-n 13 ,5 éves korodban kezdhetsz ep tanfolyamra jarni , 13 3/4 evesen rakhatsz KRESZ vizsgát , 14. életéved betöltése után rakhatsz forgalmi vizsgat. Külföldön 16 éves kortól vezethetsz , és ha információm pontosak, rendszamoztatni kell a gépet, bár ez már nem biztos.

2014. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Robogóval akarsz Ausztriából Mo-ra menni? Ez komoly? Kész öngyilkosság,mellesleg robogóddal autópályára fel sem mehetsz :P
2014. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez csak példa volt. De amúgy sem robogó ez hanem 50-es gyorsasági. De már a lényeg megvan. Bécshez közel van Sopron ahol lerakom a jogsit és használhatom. Nem fogom autópályán használni úgyse. :D
2014. márc. 13. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!