Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Simson megvételénél mire...

Egy Simson megvételénél mire kell mindenképp odafigyelni?

Figyelt kérdés
Egy s50-esről lenne szó. Mire kell különösen figyelni, mit érdemes megnézni?

2014. jún. 3. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán az hogy ne 50es legyen hanem51!
2014. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
hogy annyi pénzt adjál, amennyibe a motor kerül, ez az adásvételnél mindenképpen fontos
2014. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: ezt indokolnád? Sokat olvastam a témában, és nem sikerült rájönnöm, mi előnye van az 51-esnek az 50-eshez képest.


2. válaszoló: azért a sulival már rég végeztem, számolni tudok. :)


A motorra gondoltam, hogy azon mit kell átnézni/megnézni.

2014. jún. 3. 20:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Az 50-es egy kicsit lustább, ami részben annak köszönhető hogy csak 3 sebességes blokkal létezik, míg az 51-es négyessel is. Ez végsebsségre nem jelent semmi különbséget de a 4 sebességes valamelyest jobban gyorsul, illetve nem kell annyira pörgetni ugyanahhoz a gyorsuláshoz. Ebben hátrányt szenved azért is az 50-es mert rövidebb a lökete, mint az 51-é, tehát kisebb fordulatszámnál élénkebb az 51.

Egyébként nagyon kis különbségek ezek, ha nem egymás után motorozol a 2-vel akkor nem is nagyon van jelentősége.

Még annyi lehet hogy az 50-es csak megszakítós gyújtással készült csak, abból is kétféle létezik. Kezdetben olyan a gyújtótekercs az alaplapon volt rajta, onnan jött ki a nagyfesz. kábel is. Ez azért nem olyan jó megoldás, mert a nagyfeszültségű rész ki van téve a blokk melegének és ez zárlatot okozhat a tekercsben. Ezt le is váltotta a gyár idővel külső trafós konfigurációra, úgyhogy ez már megbízhatóbb. Ennél csak az 51-esekek némelyikében megtalálható elektronikus (tirisztoros) gyújtás megbízhatóbb és pluszban teljesen karbantartásmentes.

2014. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem 50 esem van ,leginkább arra figyelj ,hogy a henger ne adjon nyikorgó ,csörgő fémes hangokat meg arra ,hogy minden fokozatot szépen vegyen.
2014. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy első motorom lenne, sose ültem még motoron, és a legnagyobb gondom jelenleg az, hogy ha megveszem, hogyan hozom haza. Emiatt ugye próbaútra se tudok elmenni vele, max meghallgatni a hangját. Egyik rokonom jön velem, kocsikhoz nagyon ért, de kipróbálni ő se tudja. Sajnos mást sem tudok megkérni, hogy próbálja ki, az ismerősök közül senki se motorozik.

A tulaj egyébként felajánlotta, hogy ha megtekintés után megfelel a motor, lehozza ő lábon. Szerintetek ez jó megoldás?

2014. jún. 4. 18:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen messze van. Ha van egy kis érzéked hozzá és mondjuk nem Pesten keresztül vezet az út, szerintem te is simán hazajöhetsz vele. Előttem már leírták. Figyelj rá, hogy ne adjon ki idegen hangokat a blokk, szépen vegye a fokozatokat. Esetleg nézd meg az elektronikáját (jobb oldali doboz), ha nincsenek benne nagy gubancok, akkor valószínűleg gyári, vagy szakszerű volt a felújítás. Fullaszd le, nézd meg hogy úgy hogy indul. Ha jó a karburátor és jól be van lőve, rúgásra indulnia kéne. Ne okádja a füstöt és ne pörögjön fel alapjáraton. Nagyjából ennyi.
2014. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Feltételezem hogy jogsid van, az előző tulaj biztosítása még érvényes (ha van rajta) azon a napon, így hazamehetsz vele. Az adásvételi legyen a zsebedben. Én is lábon jöttem haza, mondjuk jól meg is szívtam, de legalább kiderült hogy rossz a karburátor, szóval egy ismerősöd azért kísérjen el, ha abszolút kezdő vagy.
2014. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
B-s jogsim van, motoron még nem ültem. Ezért gond az elhozatal.
2014. jún. 6. 14:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!