Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 miért fullad le?

Simson s51 miért fullad le?

Figyelt kérdés
Szóval az s51-es simsonom nem indul csak TALÁN a 80. rúgásra, tolásra viszont szinte mindig beindul, de ha nem húzgálja neki az ember a gázt, lefullad-lehörög, és utána nem indul el. Ha "életben" bírom tartani, akkor pedig nagyon nehezen pörög fel. És mondom rúgásra szinte sose indul, de a kipufogón a trutyi már csöppen. Szikra van, és jó. A karburátor tiszta, a szivatóban a gumidugó most lett cserélve, az is jó. Egyébként jól megy.

2014. jún. 2. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Idézet az egyik előző hozzászólásomból:


Akkor én eme sorrend szerint járnék el:

1. a tű középen van?

2. a főfúvóka 67-es? Tényleg 67-es?

3. az alapjárati fúvóka megfelelő méretű? (nem tudom már mekkorának kell lennie, de csak akkor érdekes, ha már cserélve volt)

4. a szivató rendesen zár?

5. a levegő szabadon áramolhat a járatokban?


Ha ezek közül egyik sem, akkor érdemes megnézni még egyszer megnézni az előgyújtást, és a szikra erősséget. Ha ezek sem problémásak, akkor gond lehet még a kipufogó, illetve a szimeringek is.


Ha SKF szimeringek vannak benne, akkor szed szét ismét és cseréld ki a helyi boltban kapható "száz forintosra", mert az nem fog elengedni 200 km után.

2014. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Légszűrő hogy áll? Gyári? Tiszta? Karbiban jó a benzinszint?

El tudod dönteni úgy nyitott benzincsappal kb 30 fokig hogy nem folyik a túlfolyón a benzin? Ha éppencsak megdöntöd jobbra és már folyik is, akkor magas a benzinszint. Milyen karbi van rajta? 16N1 vagy 16N3 típusú?

2014. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! a tű legfelül van, a fúvókákat nem néztem, a benzinszint jó, a légszűrőt már előbb kipuoltam, a szivatóban új gumidugó van.
2014. jún. 2. 20:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és 16N1-es a karbi.
2014. jún. 2. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó, akkor a tűt tedd minimum egy rovátkával lejjebb. A levegőcsavart pedig tekerd be finoman koppanásig és tekerjél ki rajta 2 fordulatot. Sokkal f@aszább lesz meglátod.
2014. jún. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Feljebb tettem, a levegősavart is beállítottam, de nem indul mostmár sehogy. Esküszöm fölgyujtom
2014. jún. 3. 16:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy nem indul. Amilyen tüneteket írtál abból egyértelműen azt lehet kikövetkeztetni, hogy tocsog a benzinben a motor. Gyertya milyen színű?

Hidegen félig ráhúzott szívatóval első rugásra menni kell neki, ha egyébként a gyújtás, gyertya rendben van.

2014. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!