Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel jár a motorozás és a...

Mivel jár a motorozás és a fenntartása?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy 50 köbcentis motort, ugyanis csak B-s jogsim van, nagy motorra nem csináltam meg. Írjatok tapasztalatokat, hogy milyen típus éri meg, mennyiért lehet venni, mennyibe kerül ha esetleg javíttatni kell. Kell-e utána valami adót fizetni. Hogy van rá a biztosítás. Főúton lehet-e vele közlekedni, mert azt hallottam, hogy nem. Egy tankkal kb. hány km-t megyen. Használtat vagy újat éri meg jobban venni. Mindenre kíváncsi vagyok! Én a cross motorokat nézegettem, azok tetszenek nagyon.
2014. jún. 2. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Adó nincsen rá, biztosítást kell kötni de nem vészes. Főúton lehet vele közlekedni, csak autópályán nem. Egy tank kb 5 literes, egy 4t motor 2-3 litert eszik, egy 2t inkább 4 liter, de ha húzod neki akkor több is lehet.

A használt/új attól függ hogy mennyi pénzed van rá.

2014. jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

cross? hát ha tényleg valódi cross, akkor azzal semmilyen közúton nem tudsz menni.

viszont élménynek nem egy utolsó, ez tény, csak hát ismerni kell az igényeidet. na meg persze veszélyes üzem, nem ritkák a balesetek, és igen sok pénz kell hozzá. (egy komolyabb típusnál 20-30 üzemóránként mehet a teljes motorcsere pl).

Tehát mire szeretnéd?

2014. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


valami ilyesmit szeretnék 50 köbcentisbe.

nem akarom agyonhajtani, maximum 50 km-es távokban használnám. tehát nem akarok vele elmenni a világ másik végére, meg a Kékesre, csak mondjuk a közelebbi városokba/falvakba.

2014. jún. 2. 18:03
 4/10 anonim ***** válasza:
hát ilyennel közúton nem fogsz menni, se lámpa se tükrök , se index , akkor inkább már egy robógó.. meg ilyen gumikkal akarsz menni aszfalton? :)
2014. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
derbi senda, yamaha dt, aprilia rx ilyen, de nem cross hanem enduro, nagy különbség... crossokon pl nincs lámpa, és egész más a motorja
2014. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos cross motorral nem közlekedhetsz közúton, mivel azok a gépek versenypályára vannak tervezve.

De viszont van a supermoto, ami szinte teljesen olyan mint egy cross motor, utcai kerekek, közúti szabályzatnak megfelelően felszerelve.

2014. jún. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a felvilágosítást :)


nem azt írtam, hogy olyannal akarok menni, csak hogy valami hasonló kinézetűt keresek. nyilván nem mennék ki az útra index, meg tükrök nélkül.

2014. jún. 2. 18:34
 8/10 anonim ***** válasza:

50-es SH

Kb 3l/100 km

Olaj 3000/ palack

Évi 20 000. Ft javítás

Ruha (ez a leghúzósabb)

2014. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nos igen, akkor enduro kellene neked. a képen látható Yamaha egy szép cross-példány, de ha keresel egy DT-t, az már alkalmas közútra (és nem csak a leírt feltételei miatt, hanem egyszerűen az egész felépítése olyan ezeknek a crossoknak, hogy aszfalton nem is igazán tudsz vele menni).

Viszont! Sajnos 50 ccm-ben ezek a motorok igen gyengék szoktak lenni, ezért trükköznek annyit a 125 - 50 között. de persze ezt nem javaslom.

Van a KTM-nek is egy 50-es, elég "cross-arculatra" gyártott, de közúti közlekedésre szánt típusa, ezt tudom ajánlani.

2014. jún. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!! :)
2014. jún. 3. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!