Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Swift 1. 0 motor tuning?

Swift 1. 0 motor tuning?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném az 1.0 3 hengeres régi swiftemben egy kicsit megerősíteni a motort. Azaz több lovat belepakolni. Az autót csak versenyre használom. Most kezdtem vele versenyezni és ebben a kategóriában szeretnék maradni. Azaz nem rakhatok bele nagyobb motort. Amiket eddig megcsináltam rajta:

-sportlégszűrő

-nyitott kipufogó a végén gyári dob rajta 2db 50mm-es lyuk hogy legyen fojtása a motornak

-gyújtás beállítva

-üzemanyagnyomás megemelve kb 15%-al (ennyivel több benzint is kap)

-100-as benzinnel üzemel

-belseje nagyjából teljesen kipakolva.

-futómű ültetve, keményítve

-toronymerevítők elöl, hátul+ stabilizátorok beszerelve.

-slick gumik


Tudtok mondani valami ötletet a motorcserén kívül hogy mivel tudnám még emelni a teljesítményét az autónak? Fogyasztás nem számít. :)


2014. máj. 29. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem már kb mindent megtettél amit lehet..Turbo ami tényleg hatásos. De az nem olcsó. Vegyél inkább egy Daihatsu gtti- t ott kihozták az 1 liter 3 hengerből amit lehet.
2014. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Múltkor olyat olvastam hogy a gti hengerfejet fabrikálták rá egy 1.0ra
2014. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Turbó az tényleg drága lenne már :) 4 hengeres hengerfejet hogy tettek rá egy 3 hengeres blokkra? :O

Még gondoltam a nagyobb bütykökkel lévő vezérműtengelyre, de nem találtam neten ilyet... Meg a rövidített váltóra de az meg sokba lenne nagyon. Sperr difit meg nem találok úgyszintén ...

2014. máj. 29. 22:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Gti váltó, az még rövidebb, és jobb s fokozatkiosztása.
2014. máj. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ettől a konfigurációt sajnos nem hiszem, hogy jobb lenne mint a gyári.

Az üzemanyagnyomást hiába emeled meg, ha több benzint kap a motor, akkor a lambda érték elmegy a szükséges aránytól, így csak gyengébb lesz az autó.

A 100-as benzint gyári motorba szintén fölösleges beleönteni, mert nem tudja kihasználni.

Növeld meg a kompresszióviszonyt, csináltass bele nagyobb nyitású vezérműtengelyt, tegyél nagyobb szelepeket a hengerfejbe.

Ekkor már lenne értelme 100-as benzint használni, de ha csak versenyre kell, és meg van engedve az etanol használata, már érdemesebb arra tervezni. Ugyanis annak még nagyobb az oktánszáma, mint a 100-as benzinnek. Tehát még nagyobb kompresszióviszonyt tudsz vele elérni. Ekkor már értelme is lesz, hogy megnöveled az üzemanyag nyomását.

2014. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

akkor van értelme a 100-as benzinnek ha feljebb tekered az előgyújtást, illetve ahogy írták, a kompressziót... ezeket persze csak addig lehet fokozni amíg kopogni nem kezd a motor...

a nyitott kipufogó meg kb szart sem ér hengerenkénti leömlők nélkül

2014. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Könnyítsd ki a lendkereket. Milyen versenyre használod? Aszfalt, gyorsasági? Vagy terep?
2014. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyobb átmérőjű szelepek is hasznosak lennének. Szívósornál ill a kipu leömlőknél meg kell szüntetni a töréseket sarkokat a járatok belsejében.
2014. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hengerfejből leszedni néhány tizedet és akkor jól jön majd a 100-as benzin.
2014. máj. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Az autót csak szlalomra használom azaz aszfalton és csak 1-es néha 2. fokozatban 5000-7500-as fordulaton. Hengerfejet most viszem majd síkoltatni és a járatokat is gondoltam egy kicsit kicsiszolni.


Lendkerék.. Azt már olvastam hogy ha szedetek le belőle akkor jobban gyorsul, de ha meg sokat szedetek le akkor ellenkezőjére fordul a dolog. Neten nem találtam róla semmi infót.

2014. máj. 30. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!