Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ingadozó alapjárat, túl sok...

Ingadozó alapjárat, túl sok kartergáz. Cseréljek motort vagy ne?

Figyelt kérdés

Fiat Tipo, 1.4L, központi befecsis (Bosch Mono-jetronic), 1992. Fogyasztás hidegen, városban: 20L/100km. Hosszú távon 6.5L/100km. Olajfogyás nincs, vízfogyás nincs.

Már lemértem az összes kábelét végig teszteltem, mindegyiknek 10 ohm alatt volt az ellenállása. Testpontokat, táppontokat is leteszteltem. Kezdek aggódni, hogy ez bizony nem elektronikai hiba lesz. Túl sok kartergáz képződik, ami miatt ingadozik az alapjárat, a fogyasztásom is nagyon nagy. Lambda szonda jelét mérve légszűrőház nélkül (kartergáz visszavezetés nélkül) szépen ingázik 100 és 800 mV között, visszahelyezve a legszűrőt azonnal 800 mV-on ragad. Az alapjárat ekkor megemelkedik 900-1100 közé és ingadozik. Kompressziót mértünk, 11,5 bar és 12 bar között volt mind a négy hengerben. Lehetséges mégis, hogy kopott a motor és szökik a benya? Ez nekem ellentmondásos. Injektorfej is lett cserélve. Ti mit mondtok? Van elfekvőben egy azonos motorom, be is tudnám rakni, mivel motorkódos a kocsi. Azért mégsem olyan jó mulatság motort cserélni.


2014. máj. 16. 22:17
 1/4 szelepke ***** válasza:

Kopott motor-szökik a benya...ez nekemis ellentmondásos XD

Inkább az olaj szökik a kipun keresztül..

20L-6,5L? Valamelyik biztos hogy nemigaz,mérd le mégegyszer.

2014. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Telitankolásos módszerrel mértem. A különbségből és a kilométerállásból adódott az eredmény. Háromszor kattantom el a töltőpisztolyt:) Mentem egyszer márciusban 350 kilométert, Pesten keresztül és főúton. 22 liter fogyott. Ez 6,3 L/100Km. Előtt és utána is megvan a probléma, hogy városban, hidegen már 50-60 kilométer után 10 liter benya elfogy. Most vagy tényleg ennyire szar a motor vagy lyukas az üzemanyagcső valahol.
2014. máj. 16. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyedül az olajfogyasztás mondja meg, hogy kopott-e a motor. Egy kopott motor kétféleképpen nem eszi az olajat: ha nincs benne, vagy ha olyan sűrű, mint a szurok.
2014. máj. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy hónapja lett cserélve az olaj. Előtte szintén egy éve :)
2014. máj. 18. 00:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!