Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisbuszt személyautónak?

Kisbuszt személyautónak?

Figyelt kérdés
Kocsit akarok venni és elég tágasra gondoltam. Egy haveromnak van egy kisbusza, amit el akar adni, elég jó áron hozzáférhetnék, 7-8 litert eszik ami annyira nem vészes.Utaztam is már benne, több száz km-et és kényelmes, szóval meg volnék vele elégedve. De az nem tudom, hogy mennyit kell rá költeni, eddig nem volt még kisbuszom, tőle nem akarom megkérdezni, olyan, mintha maga ellen beszélne. Személyautóként hasznánám, szóval azzal járnék mindenhova, ahova egyébként kocsival járok. Bár nem mennék vele sokat, mert az dddigi kocsijaimmal is a maximum 7000km volt egy évben. Ilyen fektételekkel megérné megvenni, vagy inkább egy nagyobb személyaztó? Egyébként ha utaznék akkor akár többen is mehetnénk, szóval nem mindig csak egyedül fogok benne ülni, ezért is jeresgéltem a nagyobb kocsik között.
2014. máj. 13. 09:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, sok helyen mellé ütöttem, csak új a telefonom, amiről írok és szokni kell még, valamint elfelejtettem átnézni, mielőtt elküldtem. Remélem azért érthetőek így is a szavak.
2014. máj. 13. 09:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ilyen keveset eszik akkor gondolom dízeles. Így nem venném meg évi 7000 km körüli használatra, főleg mivel gondolom városi rövid távok lennének főleg. Ez nem tesz jót a dízelnek, nem tud rendesen bemelegedni, jobban kopnak az alkatrészek. És ilyen alacsony futás mellett nem biztos hogy a spórolt üzemanyagon meg fog térülni, mert elmegy egy befecskendező, nagy nyomású szivattyú, és akkor átkozod magad miért nem egy benzinest vettél ami többet fogyaszt de nem ennyire drága a szervize így hosszabb távon jobban megérte volna.


Haverodat nyugodtan kérdezd meg mennyit szokott rákölteni az időszakos szervizekkel, van-e valami visszatérő hibája,elromlott-e már valami rajta. Ha el akarja adni akkor nem fog megsértődni.

2014. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jól gondolkodsz, aki nem villantás, vezetési élmény meg hasonló "fontos" dolgok, hanem inkább észérvek alapján választ kocsit, annak jó választás lehet egy kisbusz is. Én is olyasmit vennék, ha a páromnak nem csak a klasszikus, lépcsőshátú kocsiforma jönne be. Viszont vevőként teljesen jogos, hogy tudni akarod a fenntartási költségeket, és ebben nyilván a tulajdonos tud legtöbbet segíteni. Ne félj kérdezni, az eladónak a világ legtermészetesebb dolga, hogy ilyen kérdéseket kap.
2014. máj. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!