Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használnak még dupla kuplungol...

Használnak még dupla kuplungolást valahol?

Figyelt kérdés
Nem értek az autók mehanikájához, de tudom, hogy régen (vagy még ma is?) használtak duplakuplungolást. Itt most nem a kamionokra gondolok, hanem a rendes autókra. A sarok-lábujj technika az tudom, hogy van még ma is, de ez? És ha igen, akkor hol használnak ilyet?

2014. máj. 10. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem személyautóknál már sehol. Max, ha elkopnak a szinkrongyűrűk és nem cserélik.. :D
2014. máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Személyautóknál már nem. Traktoroknál, mármint a régebbieknél, Pl.: MTZ-k-nél, Zetor-oknál stb-knél még kell, vagy mondjuk régebbi tehergépkocsiknál, IFA, Zil Stb..
2014. máj. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és mondjuk valamilyen spéci autóknál? Ha már olyan váltó van a versenykocsikban hogy nem lehet csak úgy váltogatni, hanem külön technikája van annak is. Úgy értem hogy visszaváltáskor még egy kis gázt is adnak, de nem akarok belemenni...csak hogy értsétek mire gondoltam
2014. máj. 11. 00:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, a spéci versenyautókban már kuplungolni is csak elindulásnál kell. Na meg leváltásnál... asszem...
2014. máj. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csak speciális helyzetben kell kétszer kuplungozni..nem nagy ügy, akinek a vérében van a vezetés, annak nem téma.

sajnos öreg zsigánál is előfordul, hogy a hibás szinkron miatt kétszer kell kuplungozni


vadonat új autóknál persze nem kell,de most jelent meg egy autócsoda amiben valamiért kétszer kell kuplungozni..

nem találom a linket, de ha meglesz, felteszem.

2014. máj. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan váltók, aminél duplán kell kuplungolni. Például ladáknál a kapcsolókörmös váltók, ahol visszaváltásnál kell (felváltásnál meg sokszor simán sem kell kuplungolni).
2014. aug. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!