Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat 126, érdemes venni...

Fiat 126, érdemes venni városi furikázásra? Hogyan válasszak ha igen?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, megérné venni egy kispolskit? 17 éves vagyok friss jogsival, tetszik a kisautó épp ezért akarok egyet, elég sokat olvastam róla, hogy macerás meg 2 napot mész vele 5 napig szereled típus, de amúgyse vágyom még nagy autóra (dehogynem), így "kezdésképpen" jólenne, kicsit foglalkozni vele, kipofozni stb... nincs túl sok tapasztalatom, hozzáértésem az autókhoz, de igyekszem.

2014. máj. 9. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Inkább keress egy jó Nissan Micra-t.
2014. máj. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen felesleges. Megeszik vagy 10liter benzint, és nem is megy, nemcsak hogy nem megy rendesen, de sehogy sem megy... Opel Astra F, Opel Corsa B, Volkswagen Golf 1,2,3, Nissan Micra, ahogy az előző írta, Suzuki Swift, Suzuki WagonR+ ? Ezek elég jó kezdő kocsik, nem olyan nagyok, komfortosak, 7 liter körül esznek, maximum.
2014. máj. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

A létező legjobb választás...

Nem egy nagyon bonyolult szerkezet, megbízható, és a városban ideális. A motorja még az eredeti olasz Topolínó fejlesztés, de ez senkit nem érdekel.

Nagyon fontos, hogy ha megveszed, akkor vegyél hozzá egy gépkönyvet a turkálóban..illetve kapható volt szerelési segédlet is.

sok örömöd lesz benne, csak az írigyekre vigyázz..


ezen az autón mindent megtanulsz, amit a kezdéshez tudni kell..


gratulálok a kocsihoz, leld örömöd benne.

2014. máj. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kispolák volt a kezdő kocsim - és hát az enyémhez rohadtul sosem kellett hozzányúlni! Nagyon igénytelen és nagyon olcsó hozzá az alkatrész, nem beszélve arról, hogy ha csóróbb vagy, akkor nem kell folyton a szerelőhöz rohangálni vele, ha van valaki, aki ért a fűnyírókhoz vagy a rotakapákhoz, az bármit megjavít rajta, ha van kéznél villáskcs, gyertyakulcs meg csavarhúzó. Plusz rohadtul nem téma, ha rutintalanság miatt kicsit megtöröd, mert pár 1000 Ft-ba kerülnek a bontott kaszni darabok (komplett ajtó pl :-))

A megbízhatóságról annyit, hogy a lengyelek annó simán lenyomtak ilyen Lengyelország-Kelet Ázsia túrákat sz@rrá pakolt kispolákokkal! Persze nem mondomazt, hogy sose állt meg, de ha bármi volt, egy szál villáskulccsal megoldották az út mellett :-)

2 dolog tartozik hozzá a dologhoz:

- Nagyon minimál autó! Ha nem kedveled magát a típust, akkor ne vegyél, mert nem biztos, hogy szeretni fogod

- városi furikázás az milyen város? Mert ha a sokat állsz dugóban, akkor az alacsony motorfordulat miatt elmelegedhet a motor (miver a főtengely hajtaj szíjjal a hűtőventit). Másrészt karburátoros, katalizátor nélküli (fekete matrica), ezért Pesten a szmogriadóban te leszel az első, akinek otthon kell maradnia.

2014. máj. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Kis városban, kis forgalomban érdemes lehet. Nagy városban rosszul fogod benne érezni magadat,pláne friss jogsival, mert mindenki az "életedre tör" és hát valljuk be,az autó szerény erőtartalékai igencsak megnehezítik a zűrös helyzetekből való kimenekülést, esetleg még a forgalom ritmusának tartása is komoly kihívás lehet a számára. Ha a szerelést bevállalod az jó, mert biztos hogy van rajta mindig valami bütykölnivaló. A korrózió is valós probléma egy olyan típusnál amiből a legfiatalabb példányok is betöltötték a 20. életévüket.
2014. máj. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szelepke ***** válasza:

Csípem az ilyen "hozzáértőket",mint a kettes.

Életében nemvolt kisfityója,de hatalmas belső kényszert érez hogy beleugasson...


Nemvéletlen hogy ma is futkároznak,abszolút megbízható,6 liter körüli fogyasztás,és kellemes gyorsulás jellemzi.

Nemmondom hogy nem zajos egy kicsit sem:-)

Első autónak,városban mászkálni tökéletes!

2014. máj. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"kellemes gyorsulás jellemzi" Ez jó! :) Egyik haverom azt mondta az övéről, hogy ezt mókusok hajtják. Belenéztünk a motortérbe és tényleg! :)

A viccet félretéve, szerintem már nagyon elavult technika, rengeteg hibalehetőséggel. Ilyen kisautók közül az olcsó kategóriából én inkább Marutit, Ticot, vagy Pandát választanék.

2014. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Óóóó köszönöm szépen ezt a sok választ, Suzukink van és azt szeretem vinni. Pont ezért gondoltam kisautóra mert ugye pénz... előtte akkor inkább megszedem magam, és kicsivel nagyobbat nézek ki, ráér még, tudok buszozni is, hobbiautónak meg költséges lenne tartani egyet.
2014. máj. 9. 09:22
 9/10 anonim ***** válasza:
A kispolák ma már csak hobbiautónak jó. Régen persze hogy alig kellett hozzányúlni és volt bontott alkatrész, de ma már bármikor elromolhat, és alkartész sincs minden bokorban, ellentétben egy Swifttel.
2014. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs semmi bajom a Fiat 126-al, de ésszerűen belegondolva semmiképp sem venném. Vegyél egy Swiftet 1.0 vagy 1.3 8v/16v amelyiket jónak látod. Így ott leszel, hogy jó áron lesz egy kocsid ami megbízhatóbb, gazdaságosabb, nagyobb és kényelmesebb...

Azért nem a semmiért volt régen pár hasonló autóban mindig a kötelező készlet, típustól függő szerszámokkal és pótalkatrészekkel, nem a legélvezetesebb dolog mondjuk zseblámpával az út szélén szerelgetni, nem egy ember memsélhetne szerintem ilyen " élményeket ".

2014. máj. 10. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!