Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul be a Simsonom....

Nem indul be a Simsonom. (S51b) Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Van benne benzin. A karbit 3x szedtem szét és takarítottam ki, mert azt hittem hogy az a baja, de nem. Szikra is van. Pár napja beállítottuk, egy rugásra indult, és utána lemostuk magasnyomásúval és utána nehezen majd semennyire sem indult be. Most már beindul 20percenként, de semmi alapjárat és fuldoklik, meg durrog a kipufogó. Mi lehet a baja? Előre is köszönöm!

2014. máj. 4. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Juj én még véletlen se estem volna neki se magas nyomásúval, se semmivel. Only nedves szivacs és száraz rongy. A sok vizet meg kerülném mint a veszett. Szedd szét még egyszer a karbit darabjaira, a gyújtás oldali deknit is, és hagyd száradni 1 teljes napig. Szerintem a gyújtás oldal van tele vízzel. Bár a karbit nem muszáj ha már 3x szedted szét. Ott már elvileg tuti nincs víz.
2014. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magasnyomásúval?! Gratulálok... Cserélj trafót szerintem, az hogy van szikra az nem jelenti hogy nem ment tönkre a trafó szigetelése. Nekem a vadonatúj motoron már rossz volt (1990-ben) és hol jó volt, hol nem indult, hol elkezdett szaggatni, kihagyni. Ráugrott egy Babetta trafó, azóta ketyeg mint a Doxa óra.
2014. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
eláztattad a gyújtást, karbitól durrogni nem fog, csak a gyújtástól...
2014. máj. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

bravó!

nekem a nagy tócsák után szokott dadogni..

a gyújtás minden porcikáját hajszárítóval kínáld meg...aztán vagy megjavul, vagy csere...

2014. máj. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Most egesz estere ugyhagytam dekni nelkul, aztan meglatjuk. Ma meg leszedtuk a lendkereket, es lattuk, hogy az ek is el van nyirodva. Azt majd holnap kicsereljuk. Az okozhatja ezt esetleg?
2014. máj. 5. 00:53
 6/8 anonim ***** válasza:

na erről van szó, mikor idejönnek kérdezni, hogy "gyújtás és karbi hibátlan és mégse jó mi lehet a baja?" aztán végül kiderül, hogy mégse olyan jó az a gyújtás, mert rohadtul nem ott gyújt ahol kéne... ha valahol a lökethossz felénél gyújt, nem értem mit kell csodálkozni, hogy nem megy...


egyébként a 2t motor még arra is képes, hogy hátrafelé induljon be... csak a gyújtáson múlik az egész, simsonnal egyszer eljátszottam, rárúgtam és beindult elsőre, tök szépen pörgött semmi különös hangja nem volt, ráültem, szúrtam egy 1-est, "nagy gáz kis kuplung" és a vizes füvön pörög a kerék hátrafelé... nem kicsit lepődtem meg, hogy miaf.sz??!!

2014. máj. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ék elnyíródva? Akkor mégsem a mosás ártott meg neki?
2014. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a mosas utan meg jo volt. Tegnap vettuk eszre, amikor levettuk a lendkereket. De mar van is uj, ugyhogy majd ma kicsereljuk. Es az is kiderul, hogy kiszaradt-e rendesen.
2014. máj. 5. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!