Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj a Simsonnal?

Mi lehet a baj a Simsonnal?

Figyelt kérdés
Van egy Simson S51B-m. Hidegen jó és szép minden, de ha felmelegszik a motor hagyom hogy alapjáraton járjon a motor, húzok neki egy kis gázt és olyan mint ha nem kapna üzemagyagot hirtelen és utánna pörög csak fel, mindez csak 2 másodperc. Alapjárata van neki, karburátor kitakarítva + szakértővel megnézetve hogy jól van e beállítva. Nem tuningoltam a motrot 2 éve mióta megvettem, egyáltalán nem nyúltam hozzá. Talán a gyújtással lesz valami gubanc? (megszakítós gyújtás)

2014. ápr. 29. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyertyát mindenképpen vedd ki és nézd meg hogy milyen. Fehér, barna, fekete?

Szívató nélkül is beindul hidegen?

2014. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hidegen nem indul be mindig szívató nélkül, csak néha, de akkor is 5 rúgás után. Eddigi Simsonjaim közül mindegyiknek kellett szívató amúgy. Gyertyát kivettem, fekete kormos, szikra is van rendesen attól függetlenül.
2014. ápr. 29. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
fekekte kormos, akkor túl sok üzemanyagot kap amit nem tud elégetni, a tűn állíts viszább. őzbarnának kell lennie, alapjárati fordulatról meg jóhogy nem pörög fel gyorsan ha rögtön elárassza benzinnel a hengert. ha teljesen a minimumot kapja majd és még akkor is kormos marad a gyertya akkor kisebb főfúvóka kell bele. amúgy a tűnek mindig középállásban kell lennie, és ahhoz kell hozzáhangolni a fúvókát.
2014. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A tű fentről a második kis micsodában van. De az is érdekes, hogy 2 év után csak most csinálja először. A gyertya meg amióta megvan, mindig fekete, előző motorjaimnak is olyan volt.
2014. ápr. 29. 17:49
 5/7 anonim ***** válasza:
9-es hőértékű gyertya van benne? Keverék nem vastag?
2014. ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valamien NGK gyertya, de passz mien a hőértéke. Holnap megnézem és leírom.

1:50-es keveréket használok hozzá.

2014. ápr. 29. 20:00
 7/7 A kérdező kommentje:

Vettem bele új gyertyát és mostmár minden jó, 5 km után se fulladt a motor gázadáskor. Hazaértem kivettem a gyertyát és nagyon szép tiszta, halvány barna színű, kezdtem félni hogy, kondenzátar, trafó vagy tekercs baj lesz. Az előző gyertyát beköpte és szerintem azért volt ez a gubanc.

A válaszokat azért köszön, és hogy próbáltatok segíteni! :)

2014. ápr. 30. 13:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!