Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eszi az autó az olajat, de jó...

Joey555 kérdése:

Eszi az autó az olajat, de jó erőbenvan, észrevettem, hogy a blokkra a gyújtáselosztótól csöppent egy olajcsepp, Ötletek mi lehet a baj? ( suzuki swift 4x4)

Figyelt kérdés
Mielőtt jönnének az okos kommentek NEM akarom itthon szétszedni és megcsinálni!!! Csak érdekelne mire számítsak. Motorokban otthon vagyok de főleg 2 üteműeket szereltem eddig de a 4 ütem működésével is tisztában vagyok. Elméletileg nem rég volt henger fejezve és fel újítva. Nemrég került hozzám de ramaty állapotú gyertyák voltak benne azokkal is pöcre indult nagyon jól húz 1.3 as motor van benne. Észrevettem,hogy a váltón áll a friss olaj, arra gyanakodtam a hengerfej tömítése ereszthet (De szerintem ez hülyeség mivel akkor szerintem kompresszió is elmenne és a víz is befojna de javítsatok ki ha tévedek!)Ma amikor némi járatás után felnyitottam a motorháztetőt akkor elkaptam ahogy a gyújtás elosztóról csöppent le az olaj. valami szimering probléma lehet? Tudom ,hogy álltalában a gyűrű a hibás de akkor alig lenne benne kompresszió szerintem. Illetve a gyertya cseréjénél azt vettem észre ,hogy a gyújtáselosztótól balra haladva egyre kevésbé olajosak a gyertyák. Tudom ,hogy így nem lehet megmondani de hátha valaki tudna valami okosabb tippet mondani :) Előre is köszönöm!

2014. ápr. 25. 13:50
 1/2 kata kata ***** válasza:
A gyújtáselosztón van egy O gyűrű.Ott ereszti az olajat.
2014. ápr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csizmadia superligt válasza:
ha kéken füstöl üresben nagy gázadásra akkor vagy jó esetben szelep szár szimering ha nem akkor gyűrű baj de jó a leírásod ezért te tudod mennyi fogy és kb mennyi csöpög mellé de egyébként ha rosszul rakják a helyére a a szelep szimeringet le tud ugrani
2014. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!