Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 b duda akksi nélkül?

Mihu13 kérdése:

Simson s51 b duda akksi nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy simsonom amiben nincs akksi. Már vettem rá két dudát is de mind 2 csak nyöszörög. A 2.-dik eleinte szólt de utánna az se. Sokan irják hogy akksi nélkül nemmegy a duda de sokan azt hogy igen. Ha igen akkor leírnátok hogy kössem be. Válaszokat előre is köszönöm.

2014. ápr. 24. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy esetleg, hogy a töltő és világító tekercseket egyenirányítod, és párhuzamosítod.

Akkor talán kitud préselni magából közepes fordulatszámon akkora erősségű áramot, hogy megszólaltassa.

Autó dudáját felejtsd el, keress valami kisebb robogóról.

Nekem világítótekercsre volt kötve (12V a rendszer) egy 6V-os duda.

Úgy jó volt, bár akkor sem volt a leghangosabb.

Mindhárom tekercs helyén töltőtekercs van párhuzamosítva, elektronikus gyújtás akkumulátorról, nagyon szépen indul így, javallom neked is az efféle megoldást.

Ha viszont nem vagy járatos ebben a témában, akkor is válaszolok a kérdésedre


NEM.

2014. ápr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem is 12voltos a rendszer és a második dudám 6voltos. Amúgy igen, jártas vagyok bár erről a töltőtekercses dologról még nem igen hallottam. Az egyen áramositáshoz elég egy feszültség szabályzó is?
2014. ápr. 24. 23:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam úgy van, hogy az alaplapot lepucolod.

Veszel három töltőtekercset.

Mindegyik után kell egy Graetz dióda (egyenirányító), majd mindhárom kimenetét párhuzamosan összekötöd.

(Három plussz és három minuszod lesz, ezeket összekötöd)

Itt már célszerű beszerezni egy robogó fesszabot, mert az jobban bírja a strapát, mint egy gyári simsoné, meg ugye olcsóbb is párezerrel.

Na, ha ez megy, egyenirányítva, szabályozva van a fesz, akkor mehet az akkura töltésnek.

Ha ezzel megvagy, akkor építened kellene, vagy építtetned egy akkumulátoros gyújtást.

Stabilabb alapjárat, hidegen sokkal könnyebben indul, nagyobb a szikra, és a megszakítód is sokkal tartósabb lesz, mivel csak pár miliamper folyik át a pogácsái között, ergó sohasem ég el.


Ha ezek megvannak, akkor köthetsz az akkura bármit, nekem kis 2x50W-os erősítő is volt benne, alapjáraton is töltött annyit, hogy simán bírta :)

2014. ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyesmit.

[link]

2014. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljes cikk:


[link]

2014. ápr. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!