Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen C3 milyen motorral jó?

Citroen C3 milyen motorral jó?

Figyelt kérdés
Szinte kizárólag városban használnám, kivéve a napi 10-20 km pályát. A lényeg hogy ne egyen sokat. Melyik motorral vennétek?
2014. ápr. 10. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
90 lovas 16 szelepes 1.4 vagy az újabb 1.4VTi megfelel városba és városon kívül sem fog többet enni, mint a sima 1.4.
2014. ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármi, csak ne Hdi.
2014. ápr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mert az tán rossz?
2014. ápr. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hogy az első szériára gondolok. Jelenleg egy Picasso-m van de sajnos jelenleg ekkora fogyasztást nem tudok egyelőre tolerálni, ez pedig hasonlít rá csak kisebb. A hdi-ről én jót hallottam. A motor teljesítménye nem érdekel, csak hogy városban (Budapesten) se egyen többet 6 liternél.
2014. ápr. 11. 00:54
 5/5 VarMa ***** válasza:

Az a helyzet hogy nekem volt az elso szeriabol 1.1, 1.4 benzin es HDi-bol pedig C2-esem, az 1.6-osbol pedig Xsara-m...

Amit tudni kell az az, hogy ami 6 liter kornyeken eszik varosban az csak a HDi az kb. 5liter korul elvan de ha ovatoskodsz akkor siman tudja a 4,5 litert, de ennel elofordulhat a porlasztocsucs vagy a nagynyomasu szivattyu hibaja. Valaki nagyon kifogja es egy vagyont kolt ra hogy jo legyen, nekem pozitiv csalodas volt a HDi (szigoruan a 8 szelep verzio) en figyeltem a bemelegitesre, visszahutesre es az olajat 10e km-enkent csereltem. Cserebe viszont rugtam az autot rendesen, ekkor sem evett tobbet 5,5 liternel varosban, viszont autopalyan elege megjon az etvagya (110km/h ig akar 4liter is, 130-nal mar 5.5, a felett nekem nem egyszer evett 8-at is).


Az 1.1 nekem sok bajom nem volt vele, egy generatort kellett rajta garanciaban csereltetni es egy alapjarati motort. En vegyesben hasznaltam fele belvaros fele orszagut (napi80-90 km-t mentem vele) es ugy jott ki nyaron az 5.2, telen 6.2-es fogyastas (hja igen es nekem volt rajta 15"-os kerek is, nem a gyari 14"-os). Viszont az auto abszolut nyugalomra int mert nem egy kapkodo idegbeteg. Elvisz A-bol B-be es ennyi. Szerintem csak varosban 7, 7.5...


Az 1.4 benzin, na ez egy fejloves nagyon ovatosan kozlekedve nyaron se ment 9 liter ala telen pedig siman ette a 10, 11 liter es erzesre minimalisan erosebb az 1.1-nel. Az autonak semmi hibaja nem volt, jo volt a termosztat, lambda szonda, minden ennyit evett es kesz...

Gyorsan meg is szabadultam tole...


Az 1.6 (igaz nekem Xsaraban volt de az meg valamivel nehezebb is a C3-nal), talan a legoptimalisabb valasztas, kellemesen megy az auto van benne ero es varosban gond nelkul eljartam vele 7.5 literrel, telen 8 korul. orszaguton elofordult a 6.5 l is...


En a helyedben a HDi-t elfelejtenem mert arany rovid tavon hasznalod es a felmerulo koltsegek joval magasabbak mint egy tobbet fogyaszto benzinesnel. A HDi akkor erne meg ha legalabb 100km-t mesz egy nap.

2014. ápr. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!