Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sportfutómű valóban javítja...

A sportfutómű valóban javítja az autó úttartását, menettulajdonságait?

Figyelt kérdés
Illetve kicsit meg van ültetve az autó. Még a használhatóság határain belül...

2014. ápr. 10. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban javítja, viszont a komfortérzetet meg jelentősen csökkenti.
2014. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg javítja az úttartást, de a hazai közutak katasztrofális állapota mellett inkább csak arra jó, hogy még jobban rázzon az autó és hamarabb kikészüljenek a szilentek, gömbfejek. Csak arra kell figyelni, hogy a sportfutómű egymáshoz illeszkedő elemekből álljon: az ültetőrugókhoz más lengéscsillapító jár, keményebb futóműben a szilentek is keményebbek, esetleg a kanyarstabilizátor is feszesebb. És a sportfutómű beépítése után mindig el kell menni futóművet állíttatni, mert különben csak kóválygás lesz a vége.
2014. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen. Kanyarokban határozottan jobb a sport futómű. Nekem pluszban elektronikusan állítható a lengéscsillapítás is és van rajta komfort és sport fokozat. Ha sportban van és a 17"-os felnik vannak az autón, akkor cserébe határozottan jobban ráz az autó. Kátyús úton vigyázni kell, hogy nehogy ottmaradjon a felni.

Igaz nekem gyári beépítés minden. Az utólagos megoldásokról nincs tapasztalatom.

2014. ápr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-4cm ültetés az inkább csak Optika, bár lehet hogy nem fog annyira billegni a kanyarokban a kasztni!

Az igazi ültetés 6cm-től kezdődik, itt már keményített lengéscsillapítókról beszélünk a sport/ültető rugók mellett!

Gyáriak általában 2-3cm ültetéssel vannak, de van ettől sokkal jobb "utólagos",persze ez márka függő pl. KW, Weitec, Vogtland, csak hogy párat említsek!

Nekem most FK van, állítható vagy Gewinde, ki hogy nevezi, viszont ez tényleg rázósabb, bármilyen állásban is van.

Ha most kellene választanom, fix sportfutóművet vennék 60/40 vagy 80/60 as ültetéssel és inkább a márkásabbakból (azok valamennyire komfortosabbak, jobban bírják)és állítható keménységűt!

2014. ápr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Én egy fix magasságú, AP futóműre gondoltam...

2014. ápr. 12. 12:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Az AP az a KW újragondolt/újracsomagolt terméke(csak a név más elvileg én úgy tudom)

Nyugodtan meg lehet venni, nem lesz vele gond! ;)

2014. ápr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a KW-nak a weitech at "almárkája"...

Az AP jelentően olcsóbb, persze lehet, hogy ezektől függetlenül valóban van valami közük egymáshoz... :)

2014. ápr. 13. 08:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt egy kép róla és teljesen ugyanaz belül is!

[link]

2014. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a képet !

Érdekes, mert az AP jóval olcsóbb, mit a KW.

Ha így nézzük, akkor az AP még inkább megéri az árát...

2014. ápr. 13. 13:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen! Nekem is az lesz a következő(ha addig fel nem emelik az árát)

Az FK után csak jobb lehet :)

2014. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!