Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem takarítják Miskolcon...

Miért nem takarítják Miskolcon az utakat, ha esik a hó?

Figyelt kérdés
kb. 8 éve rendszeresen minden tél előtt elmondja valami öltönyös sz@rházi, hogy hány tonna só és egyéb szóró anyag van és hogy mennyire profi szinten fel vannak készülve a télre. Na, én ebből annyit látok, hogy kb. márciusban elmennek tankolni az sószórókkal, amikor hónak se híre se hamva....
2009. dec. 19. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennek több oka is lehet:

-Állítólag -7C alatt nem ér semmit a só, szóval -8-ba már nem sóznak...

-továbbá ha esik a hó, akkor nem is igazán jönnek ki, mondván úgyis havas lesz megint, így csak a fontosabb főútvonalak vannak takarítva...

2009. dec. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mert már eladták a gázolajat időben.
2009. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Azért mert szar ez az ország...

Én fejér megyében lakom és itt sem takarították el a főutról a havat.A kamionok ledöngölték és most korcsolyapálya lett az egész.Ha hóekével letolnák a havat,és utána beszórnák homok és apró múrva 1:1 keverékkel már az is jobb lenne.Mellesleg sózni nem is szabad mindenhol(pl:nemzeti parkban)környezetvédelmi okokból.Szóval ez csak duma hogy nem hat a só -7 fok alatt...van erre más mód is.

2009. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, ha más országokban (Ausztria) meg tudják oldani, akkor nekünk is meg kéne tudni. De, biztosan több pénzt tudnak lehúzni az újraaszfaltozásból. Mert így ugye szét fog peregni az út minden évben..
2009. dec. 21. 10:08
 5/5 A kérdező kommentje:

És igeeeeeeenn.............

ma hajnali 5kor megelőztem egy hókotrót a 20cmes hóban. Sárga villogóval, ponyvával fedett szóróanyagtartóval, felhúzott hótolólapáttal. Egy gramm nem sok, de annyi szóróanyag nem pergett ki belőle, uh vigyáztak rá rendesen ezúttal is....

2009. dec. 22. 05:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!