Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e30 alapjárat probléma....

Bmw e30 alapjárat probléma. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2.5-ös motor van benne. A hétvégén ki lett cserélve az egész műszerfalborítás mert repedezett volt, és volt rajta egy mérőóracsoport amit kiiktattam. 4 vezetéket találtam amiből 2 ment a kormányoszlop burkolata alá, a másik 2 pedig a motortérbe az olajteknőoldalára (olajhőmérsékletet és nyomást is mutatott az óra). Ezeket kikötöttem bár a vezetékeket bent hagytam. Aztán este állnék be a garázsba és beindítás után 2000 volt a ford.szám alapjáraton (amúgy 1000 körül szokott lenni vagy inkább alatta kicsivel). Hagytam járni aztán ahogy melegedett a motor, lejjebb ment 1500-ra de az alá nem ment. Eddig ilyet nem csinált csak most miután a műszerfalborítást kicseréltem. Befolyásolná az, hogy a mérőórákat leszereltem de a vezeték maradt? Mert a motortérbe nem matattam semmit.

2014. márc. 30. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos már ezekben is bonyolult az elektronika, úgyhogy lehet nem tetszett neki, hogy most valamilyen vezeték lóg a levegőben. De én inkább arra gyanakodnék, hogy ahogy matattál a kábelekkel, meglazitottál egyéb kábeleket is, amiket nem kellett volna.

Másban nem változott az autó viselkedése?

2014. márc. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmi egyebet nem tapasztaltam. Olaj mondjuk kb. egy hete lett rátöltve (amióta nálam van most történt először ilyen) de azzal már 100km-t le is vezettem semmi probléma nem volt. Vagy most az nem tetszene neki, hogy a mérőórák kábelei még nincsenek kiszedve?
2014. márc. 30. 19:51
 3/5 A kérdező kommentje:
Bár jobban belegondolva a motorvezérlőnél van a hangváltó is besüllyesztve azzal sokat bénáztam mire visszatuszkoltam. Lehet akkor lazult meg a csatlakozó. Na holnap meg is nézem, hátha.
2014. márc. 30. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az óra nincs benn a rendszerben és ezt is érzi, lehet az olajnyomást rosszul érzékeli, és amiatt változott meg az elektronika, próbáld emg ideiglenesen visszakötni a mérőt, és hogy úgy mit csinál.
2014. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Visszakötöttem és nem változott. Merre kéne keresnem a probléma okát? Csak az utastérben, a burkolat alatt ha nem matattam a motornál?
2014. márc. 31. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!