Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik SUV tipusú...

Szerintetek melyik SUV tipusú autót vegyem majd meg?

Figyelt kérdés

Előre kinéztem magamnak pár SUV tipusú autót és még nem tudtam teljesen eldönteni hogy milyen márkában vegyek majd.

Az első amit édesapám ajánlott hogy az első autónak tökéletes lenne ami egy Suzuki SX4. Nézegettem autókat és nekem ami utoljára elnyerte tetszésemet az a FORD KUGA ami nekem nagyon tetszik viszont egy gond van vele.DRÁGA! Mártmint egy új FORD KUGA 6 millió forint és ha már 6 milliót(tegyük fel) áldozok rá akkor talán 6 millióért egy másik SUV tipusú autó jobban megérné és itt kérném a segítségeteket illetve ajánlataitokat.(használtan SUV KUGA 4 millió ft, SUZUKI SX4 pedig 1-2 millió ft). Illetve mennyire éri meg SUV autót venni(erre már is a válaszom mert kedvelem az ilyen félig terepjáró autókat,hobbiterepjárókat.



2014. márc. 20. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Én a dacia dustert javasolnál jó tudom ,hogy nem egy bmw vagy audi de most a facelift el még csucsabb.
2014. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is néztem róla már véleményt srb., viszont nm nyerte el annyira a tetszésemet, mert kevés lóerő, és még összkerékhajtásban is csak a 80 LE-s van. Egyszóval a dacia duster nálam ki van zárva. Várok további ajánlatokat:
2014. márc. 20. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:

A Dusterhez valóban elkélne egy jó 2 literes motor.

De milyen 80 lóerőről van szó? A Dusterben már az 1.2-es turbós benzinmotor is tud 125 lóerőt és 205 newtonmétert, 10.5 másodperces 0-100 gyorsulást. Ez mihez nem elég? Az SX4 akkor már miért jobb?

2014. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hm, értem. Plusz ha rászámoljuk a 125 lóerőre azt hogy 4 kerék meghajtású úgy nem is rossz, de valamiért nem tetszik nekem a duster. Illetve azt kérdezném meg mennyire rossz az ha egy használt eladó autóban 100ezer vagy több km van benne?
2014. márc. 20. 19:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Motor típusától, méretétől, használati módjától, karbantartástól (gyakori olajcsere stb) függ, hogy mennyi kilométert mennek el felújításig.

A szívó benzinesek között még az 1.6-osaknak sem különösebben sok a 200ezer km sem, de ez még egy 1 literes Suzukinak sem vészesen sok. A 2 literes benzinesek félmillió kilométert biztos, hogy lazán kibírnak, a dízelek is, leszámítva az adagoló, befecskendező rendszer időnkénti javítását (ez némely dízeles típusoknál lehet 50ezer km is). A turbóbenzinesek és a turbódízelek esetén a turbó halhat meg 250ezer környékén egyes autóknál, de aki szerencsés, az elmehet még az eredeti állapotú turbóval is 3-400 ezret.

Egyszóval 250ezerkilométerig bármit bátran meg lehet venni. Persze az már más téma, hogy a kilométer óra a valós állást mutatja-e, vagy vissza lett-e tekerve.

2014. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!