Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány fokot jelent az üzemi...

Hány fokot jelent az üzemi hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Van egy Ford Fiesta MK3-as 5 ajtós 1994-es autóm, amin automata a szívató, honnan tudom, hogy mikor kapcsol ki? Hány foknál kapcsol ki? Az autó hőmérséklet órán a skála felénél nem megy fel jobban, legalábbis az óra szerint! Itt már kikapcsol? Gyanakszom a fogyasztásra, olyan 6,5 liter környékén fogyaszt, pedig nem nagyon használom városban, szinte mindig 80-90 között haladok vele és, ha megyek vele akkor az olyan 10Km-nél mindig hosszabb út!
2014. márc. 17. 22:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és 37Kw-os, 50 lovas, 1.1-es motoros!
2014. márc. 17. 22:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Az autónál az üzemi hőmérséklet 90-95C fok.

A mutató klasszikusan jól mutat, azaz akkor normális, ha függőlegesen áll, régen így szerették.

Az automata szivatónál nincs olyan, hogy be vagy ki van kapcsolva.

Ahogy emelkedik a hőmérséklet, amit érzékelnek, úgy vesz vissza fokozatosan, persze van olyan pont, ahol már teljesen ki van kapcsolva.

Nem tudni pontosan hol, mert az beállítás kérdése, de nem Te állítod azt. Korrekció persze általában lehetséges.

És az autód fogyasztása abszolut normálisnak mondható.

2014. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, akkor az nem sok, bár lehet azért tartottam soknak, mert nekem mindig is diesel autóm volt és nem szoktam még meg, tudtam, hogy többet fogyaszt, csak még most tapasztalom. Hát jó, akkor rendben! Köszönöm a választ!
2014. márc. 17. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:

lol 6.5L ?

az sok?

2014. márc. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!