Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor kinek van elsőbbsége?

Ilyenkor kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Ha mellék útról főútra akarok kikanyarodni de a főútról egy autó a mellék útra akar kanyarodni amelyiken én vagyok de az út nem olyan széles hogy elférjen rajta két kocsi csak egy kocsi féler rajta.Tehát akkor elsőnek nekem kellenne ki kanyarodnom a főútra?vagy ilyenkor mi a szabály?

2014. márc. 15. 22:29
 1/6 dirtboy ***** válasza:
76%

tábla nincs?


ha úgy van ahogy írod akkor ez egyirányú út lenne szerintem,biztos hogy szűken de elfér két autó.

én is szoktam ilyen helyen lefordulni fő útról,sőt itt azért el lehet férni jobban de aki ismeri a helyet az kiengedi a mellék útról jövőt mert könnyebb úgy lefordulni ha nincs ott autó./persze csak az egyik irányból nézve/


szóval aki járatos arra az lehet ki fog engedni de egyébként elsőbbséget kell adnod.

2014. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül a főúton haladónak van elsőbbsége KRESZ szerint, de józan eszére hallgatva el kell engednie azt, aki a mellékútról kikanyarodni készül. Magyarul le kell mondania az elsőbbségéről.
2014. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőbbsège a főúton haladónak van, tehát nem kanyarodhatsz ki elé azt gondolva, hogy úgysem fér be és emiatt úgyis beenged. Meg kell várnod, amíg felismeri a helyzetet és elenged.
2014. márc. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen van olyan utca ahol nem fér el két autó és mégsem egyirányú.


Az elsőbbségadás annyit jelent, hogy nem kényszerítheted a másikat sebességének hirtelen megváltoztatására. Ha már lassít, indexel, nyugodtan elindulhatsz a mellékutcáról. Mindenestre győződj meg előtte, hogy nem felejtette-e csak el az indexet.

2014. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen van ilyen amikor az elsőbbségadásra kötelezett úton (pl. a kijelölt fizető parkolóhelyen parkoló autók miatt... érdekes, itt nem számít, hogy marad-e két forgalmi sáv...) nem fér el két autó.

Láttam már olyat, hogy az elsőbbséggel rendelkező be akart kanyarodni egy ilyen utcába, ahonnan egy másik autóki akart jönni. Tíz centire ráment (egy nő volt, kiégett ötvenes...) a másikra, és azt mondta, hogy neki itt elsőbbsége van. A másik hiába magyarázta, hogy kicsit tolasson hátra, hogy kiférjen, és utána mehet. Nem, ő nem engedi el, mert neki az elsőbbség JÁR. A másik tolasson vissza egy saroknyit (végig parkoltak az autók), a következő kereszteződésben húzódjon előle félre, majd utána mehet. Nem viccelt, mindezt halálosan komolyan mondta. Erre már a másik is azt mondta, hogy ő egy h...e p....a kedvéért nem fog tolatni, inkább ott marad, ameddig meg nem unja a másik.

Harmadikként értem oda, a másik irányból jöttem, nem tudtam tovább menni... pár percig hallgattam a szócsatát, aztán kiszálltam egy vontatókötéllel a kezemben, hogy ameddig itt egymást ölik verbálisan, én addig kirángatom az egyik kocsit a kereszteződésből, de leszarom hol karcolódik össze... ez a felvetés valahogy meggyorsította az elsőbbségről lemondást :D

2014. márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dirtboy ***** válasza:

akik lepontoztak megindokolhatnák miért tették ugyan is én is azt írtam mint a többiek, azaz hogy elsőbbséget kell adnia de előfordulhat hogy ki fogják engedni.

akkor mire vagyok lepontozva?

2014. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!