Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire kell nagyon figyelnem...

Mire kell nagyon figyelnem forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek és rettenetesen izgulok. o.O :S
2014. márc. 14. 23:01
 1/4 phoenix25 ***** válasza:

Attól mert izgulsz nem lesz jobb, söt csak rosszabb!

Szerintem vedd lazára és akkor menni fog meg amugy is ha latjak rajtad hogy izgulsz az nem jó!

Nyugodtan és dinamikusan vezess, ahol lehet ott menjél gyorsan. A jobbkezes utcákra meg az egyirányúból balra kihajtásra figyelj nagyon. Tervezz előre és próbálj nyugodt maradni mert azt hihetik hogy a forgalomtól félsz.

2014. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És az hibapont, ha mondjuk egyirányúnál nem balra sorolok balra kanyarodásnál, vagy azonnali bukta? Mert azt tudom magamról, hogy néha, de tényleg nagyon ritkán benézem... :/ És most ha vizsgázok, szerintem tuti elcseszem... :(

Nagyon köszönöm a gyors választ!

2014. márc. 14. 23:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Arra figyelj oda. Azonnali bukás és ha már megvan a forgalmi vizsgád akkor is veszélyes.

Múlt héten volt,hogy Vásárhelyen vezettem és bementem egy egyirányú utcára ahol balra akartam kanyarodni,lesoroltam,idexeltem. Vártam,hogy mehessek ki. Közbe beért mellém egy másik kocsi ,de ő ügye a jobbra kanyarodó sávba,nem is foglalkoztam vele,láttam,hogy mehetek. Kanyarodok kifele mikor látom,hogy a másik kocsi is balra kanyarodik és bevág elém. Kicsit se volt veszélyes.


Ha tudod magadról,hogy hajlamos vagy ezt elhibázni akkor még jobban figyelj erre oda. Nem olyan bonyolult ez. Nézd a táblákat jó előre,hogy fel tudj rájuk készülni. Biciklisiket,gyalogosokat is figyelni. Zebrákat fokozott figyelemmel követni,hogy fel tudj készülni a fékezésre,és ne az utolsó pillanatba állj meg.

Középső tükörbe nézz sokat,ha csak egy egyenes úton mész ahol forgalom se nagyon van akkor is nézz a középső tükörbe. Illetve az összes többi tükröt figyeld.


Illetve az ellenőrzést és a fékpróbát el ne felejtsd. Ha nem csinálsz azonnal fékpróbát akkor bukta,anélkül,hogy 1 percet is vezettél volna.


Sok Sikert. Ha nagyon izgulsz akkor nyugodtan ihatsz citromfűteát, ez nem fog álmosítani és a vezetésed se befolyásolja,de nagyon jó nyugtató hatása van. Amennyire tudsz nyugodj meg. Ha meg nem vagy biztos magadba és abban,hogy biztonságosan tudsz vezetni akkor ne menj még vizsgázni,mert vagy megbuksz vagy majd utána nem fogod jól érezni magad vezetést közben és szorongani fogsz. Ha biztos vagy magadban és abban akkor menj :)

2014. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tudok vezetni. Nem is azért izgulok, csak már nagyon régen kezdtem, nagyon lassú az oktató és kicsit már bánt, hogy ennyi pénzt belémfeccöltek és ennyi időt szántam rá, másnak meg megvan 2 hónap alatt mindennel együtt... :/
2014. márc. 15. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!